Męskie Granie w Warszawie. Wystrzałowa mieszanka stylów na koncercie w Forcie Bema

Warszawa to piąty przystanek trasy Męskie Granie 2016. Na scenie w Forcie Bema zagrali m.in.: Sokół i Marysia Starosta, Dawid Podsiadło, BRODKA, Acid Drinkers, ORGANEK. Niesamowicie zabrzmiał międzypokoleniowy jazzowy koncert Projektu Albo Inaczej, a Męskie Granie Orkiestra jak zwykle porwała publiczność mocnym rockowym graniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Fort Bema wypełniony był po brzegi już od godziny siedemnastej, kiedy na scenę wyszli Sokół i Marysia Starosta . Gościnnie razem z Sokołem i Marysią wystąpili muzycy Rasmentalism , którzy wykonali m. in. utwory "Między nami spoko" i "Co mi zrobisz?". Zdecydowanie odmienny był koncert Projektu Albo Inaczej będący ponad pokoleniową mieszanką stylów.

Męskie Granie w Warszawie.Męskie Granie w Warszawie. Fot. Damian Kramski / Live Fot. Damian Kramski / Live

Na scenie spotkały się ikoniczne postaci polskiej muzyki: Krystyna Prońko , Andrzej Dąbrowski , Felicjan Andrzejczak i poszukujący muzycy hip-hopowi: Flexxip : TenTyp Mes i Emil Blef oraz ELDO i Pezet . Wokaliści zmierzyli się twardymi, szorstkimi rymami napisanymi przez młodych buntowników. Ekscentryczne raperskie teksty okraszone swingującą muzyką zabrzmiały niezwykle klasycznie i zaskakująco w nowych, jazzowych aranżacjach.

Męskie Granie w Warszawie.Męskie Granie w Warszawie. Fot. Damian Kramski / Live Fot. Damian Kramski / Live

Tego wieczoru nie mogło zabraknąć też rockowego ognia. Jak można się było spodziewać, scena Fortu Bema wybuchła podczas wystrzałowego koncertu weteranów z Acid Drinkers , których na scenie roznosiła niebywała energia.

Męskie Granie w Warszawie.Męskie Granie w Warszawie. fot. Damian Kramski / Live Fot. Damian Kramski / Live

Podczas koncertu ORGANKA na jednej scenie spotkali się "Kate Moss" i tajemniczy "Italiano".

Męskie Granie w Warszawie.Męskie Granie w Warszawie. Fot. Damian Kramski / Live Fot. Damian Kramski / Live

Po raz kolejny klimat zmienił się diametralnie podczas magnetyzującego występu BRODKI . Wokalistka występująca z Małą Orkiestrą wyczarowała niezwykły nastrój sensualnymi eterycznymi piosenkami w rodzaju "Santa Muerte", ale też zagrała bardziej gitarowo w np. w "Up in the Hill".

Tuż po niej sceną zawładnął Dawid Podsiadło . Entuzjazm fanów wzbudził utwór "Pastemponat" nie schodzący od tygodni z list przebojów.

Męskie Granie w Warszawie.Męskie Granie w Warszawie. materiały prasowe materiały prasowe

Na koniec to, na co wszyscy czekali czyli występ Męskie Granie Orkiestra , która wykonała składający się w polskich klasyków od "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar po "Lipstick on the Glass" Maanamu. W wykonaniu "Przytul mnie" z repertuaru Kombii Orkiestrę wsparła Katarzyna Figura . Na finał zabrzmiała "Wataha" - hymn tegorocznej trasy.

Równie ciekawie było na scenie Ż, gdzie wystąpiła trójka artystów: Fair Weather Friends , Miloopa i Natalia Nykiel .

Więcej o: