Sposoby na nudę, poprawę atmosfery w pracy i nie tylko

Czym się zająć, gdy nie ma co robić, proponowane pomysły nie zachęcają, na biurku piętrzy się stos spraw do zrobienia na wczoraj, a oczy same zamykają się na kolejnym wykładzie lub monotonnym oczekiwaniu na spóźniony tramwaj? Każdy z nas doświadczył kiedyś takiej nudy. Towarzyszy nam ona w poczekalni u lekarza, na dworcu, przystanku, w czasie długiej podróży, na spotkaniu firmowym lub w domu. Sama w sobie nie jest ona zła, ponieważ uczy cierpliwości, a czasem też tworzy przestrzeń na nowe doświadczenia. Jednak, gdy stan bezczynności niebezpiecznie się przedłuża, może przerodzić się w niekończącą się prokrastynację, apatię, zniechęcenie i pogarszające się samopoczucie. Dziś przedstawimy ciekawy pomysł na nudę. Będziecie zaskoczeni!

Jak szybko poradzić sobie z monotonią?

W poczekalniach, na dworcach, w komunikacji miejskiej spędzasz zapewne wiele godzin tygodniowo. Nic dziwnego, że masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce, a Twój potencjał jest niewykorzystany. Przedłużające się zebrania, spotkania, konferencje i odprawy nic nie wnoszące do Twojego życia to często obowiązki, od których nie da się uciec. Z drugiej strony stale musisz mierzyć się z presją otoczenia – maksymalizować efektywność, dbać o stały rozwój oraz ciągle brać udział w wyścigu o poprawę wyników. Nic dziwnego, że możesz czuć narastającą frustrację. Co możesz zrobić, by wydostać się z tego błędnego koła? W poszukiwaniu ucieczki od bieżących problemów, nacisków, nudy oraz stresu sięgnij po dostępną na zawołanie inteligentną rozrywkę.

Yazzda – nowoczesna e-rozrywka

Nowatorska aplikacja Yazzda to nowy wymiar intelektualnej rozrywki. To quiz w, którym odpowiadasz na pytania i grasz tak długo, jak długo udzielasz poprawnych odpowiedzi. Do wyboru masz różne kategorie pytań – od typowo dziedzinowych (związanych np. z matematyką, historią czy biologią), przez te, związane z popkulturą, po takie, w których sprawdzisz swoją wiedzę na temat biografii pisarzy, wielkich odkrywców, a nawet… celebrytów z pierwszych stron gazet. To wszystko sprawia, że aplikacja idealnie sprawdzi się zawsze wtedy, gdy doskwiera Ci sztywna atmosfera, nuda, czy brak inspiracji. To quiz, który nie tylko uczy spostrzegawczości, pobudza ciekawość i rozszerza horyzonty. To również quiz, który obudzi w Tobie ducha rywalizacji – każda rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, a do wygrania są prawdziwe pieniądze. O ich wysokości decyduje jednak społeczność Yazzda, tj. wszyscy gracze, a konkretnie ich frekwencja oraz wyniki, które osiągają.

Gdzie możesz korzystać z Yazzda?

Odpowiedź jest prosta – wszędzie. Yazzda dostępna jest tam, gdzie potrzebujesz – możesz skorzystać z wersji desktopowej na https://yazzda.com, możesz też pobrać aplikację mobilną. Nie ogranicza Cię również czas – grasz wtedy, kiedy chcesz – nowe rozgrywki startują co 30 sekund w kategoriach wyświetlanych na ekranie. Sięgnij po nią, gdy czekasz na wizytę, stoisz w kolejce, jedziesz metrem, uczestniczysz w nużącym spotkaniu albo chcesz odstresować się w pracy i nabrać dystansu do bieżących problemów. Nieważne gdzie jesteś, czy mieszkasz w dużej aglomeracji czy małej wsi – liczy się tylko gotowość do przeżycia niezapomnianej przygody.

Sposoby na nudę, poprawę atmosfery w pracy i nie tylkoSposoby na nudę, poprawę atmosfery w pracy i nie tylko 

Zasady i reguły gry

Formuła Yazzda jest niezwykle dynamiczna. Na każde pytanie masz 7 sekund na zastanowienie i tylko 2 odpowiedzi do wyboru. Rozgrywka trwa tak długo, jak długo udzielasz poprawnych odpowiedzi. Dodatkowej porcji motywacji dostarcza fakt, że po 7 zaliczonych pytaniach zdobywasz nagrodę natychmiastową, po 14 – bonus dnia, a po 21 – bonus miesiąca. Dodatkowo możesz rywalizować też z innymi graczami o superbonusy. Jeden start to aż 3 nagrody do zdobycia! Dla tych, którzy nie znają poprawnej odpowiedzi na pytanie, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z rozgrywki, twórcy aplikacji przygotowali funkcję „zalicz pytanie". Polega ona na automatycznym zaznaczeniu właściwej odpowiedzi, a tym samym – na dalszym pozostaniu w grze i kontynuowaniu rywalizacji.