"Świąteczna zwrotka Ż" rusza w trasę

Rusza świąteczna akcja marki Żywiec promująca oddawanie butelek i recykling puszek. Specjalny bus, w którym bez paragonu będzie można oddać opakowania po piwie, do końca grudnia odwiedzi pięć miast w Polsce. Bus wyruszył 1 grudnia z Żywca.

Przez cały grudzień w wybranych miastach w Polsce będzie można oddać bez paragonu wszystkie butelki po piwie oraz puszki, niezależnie od marki. Za przekazane opakowania zwracający otrzymają specjalnie na tę okazję przygotowany grzaniec 0,0%, zimne piwo 0.0%, kawę lub herbatę. Na uczestników akcji czeka także wiele edukacyjnych ciekawostek dotyczących recyklingu oraz popularne gry w kapsle i zośkę. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

Specjalny pojazd „Świątecznej zwrotki Ż" zaprasza w godzinach 12:00 – 22:00 kolejno w pięciu miastach:

  • Warszawa: 4-5.12.2021 (Browary Warszawskie)
  • Leżajsk: 7-8.12.2021 (parking pod MCK)
  • Elbląg: 11-12.12.2021 (plac Słowiański)
  • Namysłów: 17-18.12.2021 (namysłowski rynek)
  • Warka: 21-22.12.2021 (warecki rynek)

Opakowania przyjmowane będą bez paragonów. Za zwrot do 4 butelek lub puszek dostaniemy napój o pojemności 0,2l. Za 5 i więcej butelek lub puszek – napój o pojemności 0,4l.

Piwo to napój dostępny w przyjaznych dla środowiska opakowaniach. Butelki zwrotne, mogą być wielokrotnie napełniane, natomiast butelki jednorazowe i puszki, w łatwy sposób podlegają przetworzeniu. Niestety około 8% butelek zwrotnych nie trafia z powrotem do browaru, a pozostałe opakowania zbyt często trafiają w miejsca do tego nie przeznaczone. Dlatego Grupa Żywiec już po raz trzeci organizuje ze swoją marką Żywiec akcję edukacyjną „Świąteczna zwrotka Ż". Podczas dwóch poprzednich edycji zebrano łącznie kilkadziesiąt tysięcy butelek.

Zapraszamy w najbliższy weekend do Browarów Warszawskich! Nasz specjalny bus będzie czekał na placu od strony ulicy Grzybowskiej.