Zostań wielkim projektantem, czyli modowe warsztaty dla dzieci w Arkadii

W najbliższą sobotę i niedzielę (28-29 marca) Magiczna Kraina Arkadii zaprezentuje nowe atrakcje dla dzieci. W programie spotkania pt. ?Projektujemy stroje, czyli z modą za pan brat? na najmłodszych czekają m.in.: warsztaty ze stylizacji, wspólne projektowanie strojów, spotkanie z arkadyjską stylistką oraz wielki bal.

Wykorzystać w kreacji pióra, koronki, cekiny, frędzle a może falbany? Połączyć ze sobą paski i kratkę czy kropki i zygzaki? W weekend 28 i 29 marca w centrum handlowym Arkadia dzieci będą mogły wcielić się w wielkich kreatorów mody. Gospodarze imprezy - Arkadiusz i Arkadynka - podczas warsztatów opowiedzą najmłodszym o modzie, wspólnie z nimi będą rozwijać wyobraźnię, projektując fantazyjne stroje i najróżniejsze dodatki. Wiadomo jednak, że kreacja to nie wszystko - do stworzenia kolekcji potrzebna jest cała oprawa. W Arkadii odbędzie się więc także lekcja charakteryzacji, podczas której dzieci wcielą się w bajkowe postaci.

Warsztaty modowe dla dzieci w ArkadiiWarsztaty modowe dla dzieci w Arkadii Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera

Głowa prosto! Prezentowanie ubrań na pokazie mody wcale nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Modelki i modele wielokrotnie przechodzą cały kilkunastometrowy wybieg w tę i z powrotem. Muszą zrobić to pewnie, swobodnie i dość szybko, bez zatrzymywania się i patrzenia pod nogi. Ciągle chodzą doskonale wyprostowani, z podniesioną głową, by publiczność oglądająca pokaz dokładnie widziała ich stroje. Dodatkowo modelki często noszą buty na bardzo wysokich szpilkach albo koturnach, więc muszą mieć nie lada wprawę. W Magicznej Krainie Arkadii dzieci spróbują trudnej sztuki poruszania się na wybiegu. Gimnastyczka pokaże im, jak chodzić prosto i z gracją, będzie też zabawa w chodzenie na obcasach i wiązanie krawata.

Kto to jest stylista? Na pokazach mody styliści mają pełne ręce roboty. To oni panują nad tym, by modelka wyszła na wybieg doskonale przygotowana - by strój, który wymyślił projektant, dobrze na niej leżał i by pasowały do niego buty oraz biżuteria. Ich rolą jest także doradzanie, jaki fason jest najlepszy dla danej figury albo na ubrania w jakim kolorze warto zwrócić uwagę w danym sezonie, by wyglądać modnie. Dlatego w programie Magicznej Krainy Arkadii przewidziane są także spotkania z arkadyjską stylistką - Angeliną - która opowie m.in., na czym polega jej zawód, przedstawi tajniki odpowiedniego doboru stroju i poprowadzi zajęcia z rysunku żurnalowego. Na wszystkie zabawy Arkadia (al. Jana Pawła II 82) zaprasza w sobotę i niedzielę od godziny 11 do 18, w strefie zabaw dla dzieci na I piętrze centrum handlowego.

Modowe warsztaty dla dzieci w ArkadiiModowe warsztaty dla dzieci w Arkadii Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera

Pod opieką Arkadiusza i Arkadynki Kolejna porcja rozrywek w Magicznej Krainie Arkadii czeka na dzieci w weekend 25-26 kwietnia pod hasłem "Pracownia małego artysty, czyli odkrywamy talenty plastyczne". Czym jest Magiczna Kraina Arkadii? To niezwykły program, który centrum handlowe Arkadia prowadzi już od dwóch lat. Najmłodsi dowiadują się tu nowych rzeczy, zarówno z dziedziny humanistyki, jak i nauk ścisłych - poprzez zabawę, eksperymenty i konkursy. Raz w miesiącu przez cały weekend od rana do wieczora bawią się na najróżniejszych warsztatach - od lekcji tańca po rysowanie. Każdy z weekendów w Magicznej Krainie Arkadii ma inny temat, dzieci poznawały już np., co to jest recykling, czym zajmują się naukowcy, albo uczyły się, jak stworzyć własne drzewo genealogiczne. Stałymi przewodnikami po atrakcjach Magicznej Krainy i opiekunami najmłodszych są baśniowe postaci Arkadiusz i Arkadynka. On lubi sport, wynalazki i świetnie zna nowoczesne technologie, ona uwielbia sztukę i barwny świat fantazji. Sympatycznej parze często towarzyszą goście, np. wesoły mim, który uczy dzieci żonglować. Magicznej Krainie Arkadii patronują dziennik "Metro", Radio Kolor i Radio Bajka. O szczegółach całorocznego programu przeczytacie na www.arkadia.com.pl .

Warsztaty modowe w ArkadiiWarsztaty modowe w Arkadii Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera Piotr Deszkiewicz/ Materiały partnera

Więcej o: