Wola. Klienta apteki na Lesznie poproszono o założenie maseczki. Zdemolował lokal

Kopał, wywracał i demolował wszystko wokół. Tak zareagował klient jednej z wolskich aptek na uwagę o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po zdemolowaniu wyposażenia lokalu uciekł. Zdjęcia zdemolowanej apteki opublikował w mediach społecznościowych inny klient. - Kiedy wszedłem do środka, byłem w totalnym szoku i zacząłem nagrywać - mówi Dawid Klepadło, świadek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem (30 listopada br.) w aptece przy ul. Leszno na warszawskiej Woli. Do placówki przyszedł klient bez maseczki. Na uwagę farmaceutek, aby zastosował się do obowiązujących obostrzeń, wpadł w furię. Mężczyzna przewrócił część stojaków z lekami i zaczął niszczyć inne elementy wyposażenia lokalu.

Najpierw szarpnął za regał, na którym leżały herbaty i zioła, drugim stojakiem rzucił w szybę apteki i zbierał się do wyjścia, ale jeszcze na odchodne zaczął kopać w kosz na śmieci tak uporczywie, że roztrzaskał go na kawałki

- relacjonowała farmaceutka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". O incydencie opowiedział portalowi tvn24.pl fotograf Dawid Klepadło, świadek zdarzenia.

Po godzinie 20 stałem w kolejce do apteki. Stałem na zewnątrz, ponieważ obowiązuje limit osób, które mogą przebywać w środku. Przez okno zauważyłem, jak agresywny mężczyzna zaczyna kopać wyposażenie sklepu, wywracać i demolować wszystko wokół. Kiedy już wszedłem do środka, byłem w totalnym szoku i zacząłem nagrywać

- opowiadał.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

Jak informuje rmf24.pl głos w sprawie zabrał Związek Zawodowy Pracowników Farmacji, który podkreślił, że ostatnio coraz więcej klientów nie nosi maseczek w aptekach. Przypominamy: Obecnie każdy ma obowiązek noszenia maseczki w miejscach publicznych. Chodzi m.in. o komunikację miejską, kina, przychodnie i apteki. Pełną listę znajdziesz >>>TU<<<. 

Kierownictwo apteki nie wezwało policji. Służby mają zostać zawiadomione w najbliższym czasie. W pomieszczeniu jest zainstalowana kamera.

Wysoka liczba zakażeń

W czwartek 2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 356 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach odnotowano 502 zgonów pacjentów z COVID-19. Nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Więcej o: