Niedawno odbudowany CeDeT trafił już w nowe ręce. Odkupili do Koreańczycy

Niedawno oddany do użytku CeDeT już zmienił właściciela. Do niedawna zarządzała nim spółka Immobel Poland. W piątek poinformowano, że budynek zmienił właściciela.

Uroczyste otwarcie nowego CeDeT-u (dawnego Smyka) odbyło się w maju tego roku. Budynek u zbiegu Alej Jerozolimskich i ul. Kruczej został kupiony przez spółkę Immobel w 2011 roku.

CeDeT ma nowego właściciela

W piątek spółka Immobel Poland poinformowała o tym, że CeDeT został sprzedany. Kupiła go koreańska spółka GLL Real Estate Partners. Budynek kosztował Koreańczyków 129,5 miliona euro. 

Jesteśmy zachwyceni rozwojem i tym, że udało nam się sprzedać ten legendarny budynek, który łączy w sobie dziedzictwo i nowoczesność spółce mającej tak duże poważanie na rynku. To tylko przypieczętowało wysiłek, który zespół Immobel włożył w odnowienie budynku

- mówi Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland. 

Co jest w nowym Cedecie? 

Przebudowa CeDeT-u jednego z najsłynniejszych budynków w Warszawie - ikony modernizmu, trwała od 2014 roku.

Celem inwestora, firmy Immobel, było zachowanie zabytkowych elementów konstrukcji budynku, przywrócenie oryginalnej, historycznej elewacji, z charakterystycznymi pionowymi i poziomymi podziałami oraz iluminacją. Uroczyste otwarcie odbyło się 16 maja 2018 roku.

Nowy Cedet pełni funkcje handlowo-usługowe. Budynek ma 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, z czego 15 tys. zajmą biura a 7 tys. handel. Koszt inwestycji to ok. 400 mln zł. Podczas otwarcia zapewniano, że wszystkie powierzchnie mają już swoich najemców. Mieli "wprowadzić" się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku.

W maju informowano, że w nowym Cedecie swój lokal otworzy sieć drogerii Rossmann, Apteka Europejska oraz sieć T-Mobile. O swoją kondycję mieszkańcy Warszawy będą mogli zadbać w klubie fitness popularnej sieci Zdrofit, a tuż obok będą się mogli napić kawy w nowej kawiarni Costa Coffee. Nie zabranie również sklepu Smyk. 

W nowej części biurowej CeDeT-u, swoją pierwszą w Centralnej Europie kreatywną przestrzeń do pracy wspólnej otworzy firma WeWork. Małe i duże firmy będą miały tutaj do swojej dyspozycji ponad 4000 mkw. innowacyjnej przestrzeni zlokalizowanej na dwóch poziomach oraz wewnętrzne patio zajmujące ponad 270 mkw.

Czym był CeDeT?

CeDeT, czyli Centralny Dom Towarowy to wybitny projekt autorstwa uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, który wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu.

Został zbudowany w latach 50. XX wieku w samym sercu powojennej Warszawy, był rezultatem marzeń o nowej i awangardowej stolicy.

Więcej o: