Muzeum Powstania Warszawskiego się zmieni. Pokazano wizualizację modernizacji i rewitalizacji

Muzeum Powstania Warszawskiego niedługo się zmieni. Miasto rozpisało konkurs na modernizację i rewitalizację budynku oraz terenu muzeum. Wygrał projekt pracowni architektonicznej Nizio Design International.

W lipcu tego roku zarząd Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosił konkurs na modernizację i rewitalizację placówki. W poniedziałek ogłoszono wyniki konkursu.

Nowy budynek Muzeum Powstania Warszawskiego

Zgodnie z założeniem konkursu zmienić ma się głownie wygląd muzeum od ulicy Targowej. Zarząd muzeum chce, aby odwiedzający mieli możliwość wejścia do budynku z tej strony. W tym celu ma powstać pawilon, w którym w przyszłości mają odbywać się lekcje muzealne, warsztaty i wystawy czasowe. 

Chcemy się rozwijać, chcemy być lepsi dla naszych gości - nowocześni, funkcjonalni, ciągle zaskakiwać

- czytamy na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego

19 listopada ogłoszono zwycięski projekt. Jego autorem jest warszawska pracownia architektoniczna Nizio Design International. 

Jury uznało, że praca jest spójna z kompozycją i skalą otoczenia, a także wyrazem architektonicznym i symbolicznym istniejącej już zabudowy i przestrzeni. Doceniono również przeszklony hol wzdłuż ulicy Towarowej. Uznano go za "formę otwartą na miasto". 

W nagrodę pracownia otrzymała 66 tysięcy złotych brutto oraz zaproszenie do "negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej".

W konkursie przyznano również II i III nagrodę oraz wyróżnienie. II miejsce zajął projekt firmy M.O.C. Architekci z Katowic, a III - praca tomcat.arch.design Tomasz Olszewski z Piaseczna. Wyróżniono natomiast zgłoszenia eM4 Pracownia Architektury Brataniec i MXCF Architekci i Pracowania Krajobrazu.

Powstaniec Warszawski wspomina wydarzenia sprzed 74 lat. "Wyglądało to pogrzebowo"

Więcej o:
Komentarze (7)
Muzeum Powstania Warszawskiego się zmieni. Pokazano wizualizację modernizacji i rewitalizacji
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 12 razy 12

  <<< Zgodnie z założeniem konkursu zmienić ma się głownie budynek od ulicy Targowej. >>>

  Widzę, że rozbudowa planowana jest na niebagatelną skalę :-DDD

 • pomagam-w-legionowie

  Oceniono 8 razy 8

  Wejście do MPW od ul. Targowej? Mają rozmach ;)

 • kolorofon68

  Oceniono 1 raz 1

  Red. olasup widocznie ma zaświadczenie o dysleksji i stąd te nagminne babole .

 • dinowar

  Oceniono 10 razy 0

  Muzeum polityczne, pełno przekłamań, pominięć, kłamstw historyczno-wojskowych.

 • sze

  Oceniono 3 razy -1

  Najbardziej szkodliwe muzeum w Polsce korzysta z pisiej władzy i chce szkodzić Polsce jeszcze bardziej. "Klątwa Kaczyńskiego" - tragiczny prezydent miasta, który poodwoływał wszystkie inwestycje, by tylko nikt go o korupcję nie oskarżył, tę jedną jedyną rzecz doprowadził do końca - właśnie po to, by szkodzić.

  Swoją drogą takiego rozmachu i takiej rozbudowy ośrodka pisiej propagandy historycznej pewnie nikt nie podejrzewał. Dla niewarszawiaków - ulice Targową i Towarową dzieli jakieś 4 km w linii prostej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX