Muzeum Powstania Warszawskiego się zmieni. Pokazano wizualizację modernizacji i rewitalizacji

Muzeum Powstania Warszawskiego niedługo się zmieni. Miasto rozpisało konkurs na modernizację i rewitalizację budynku oraz terenu muzeum. Wygrał projekt pracowni architektonicznej Nizio Design International.

W lipcu tego roku zarząd Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosił konkurs na modernizację i rewitalizację placówki. W poniedziałek ogłoszono wyniki konkursu.

Nowy budynek Muzeum Powstania Warszawskiego

Zgodnie z założeniem konkursu zmienić ma się głownie wygląd muzeum od ulicy Targowej. Zarząd muzeum chce, aby odwiedzający mieli możliwość wejścia do budynku z tej strony. W tym celu ma powstać pawilon, w którym w przyszłości mają odbywać się lekcje muzealne, warsztaty i wystawy czasowe. 

Chcemy się rozwijać, chcemy być lepsi dla naszych gości - nowocześni, funkcjonalni, ciągle zaskakiwać

- czytamy na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego

19 listopada ogłoszono zwycięski projekt. Jego autorem jest warszawska pracownia architektoniczna Nizio Design International. 

Jury uznało, że praca jest spójna z kompozycją i skalą otoczenia, a także wyrazem architektonicznym i symbolicznym istniejącej już zabudowy i przestrzeni. Doceniono również przeszklony hol wzdłuż ulicy Towarowej. Uznano go za "formę otwartą na miasto". 

W nagrodę pracownia otrzymała 66 tysięcy złotych brutto oraz zaproszenie do "negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej".

W konkursie przyznano również II i III nagrodę oraz wyróżnienie. II miejsce zajął projekt firmy M.O.C. Architekci z Katowic, a III - praca tomcat.arch.design Tomasz Olszewski z Piaseczna. Wyróżniono natomiast zgłoszenia eM4 Pracownia Architektury Brataniec i MXCF Architekci i Pracowania Krajobrazu.

Powstaniec Warszawski wspomina wydarzenia sprzed 74 lat. "Wyglądało to pogrzebowo"

Więcej o: