Nowy sklep IKEA w Warszawie będzie w galerii handlowej. "Jeden z pierwszych tak blisko centrum miasta"

Nowy sklep IKEA w Warszawie powstanie w galerii Blue City. To dobra wiadomość dla tych, dla których podróż do IKEI do tej pory była nie lada wyprawą. Co będzie można tam kupić? Niestety nie wszystko.

W drugiej połowie 2018 roku IKEA otworzy nowy sklep w centrum handlowym Blue City. Jak czytamy w informacji prasowej, trzecia lokalizacja w Warszawie będzie różnić się od standardowego sklepu szwedzkiej marki.

"Nowy, mniejszy format w centrum miasta wyposażony zostanie w innowacyjne rozwiązania prezentacji asortymentu, które ułatwią dokonywanie zakupów. Odpowiadając w ten sposób na aktualne trendy i potrzeby konsumentów, IKEA chce zapewnić warszawiakom większą dostępność swojej oferty" - czytamy.

Nowy sklep IKEA - tak blisko centrum miasta

Stworzenie nowego formatu sklepu to, jak precyzują przedstawiciele sieci, odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania konsumentów, którzy chętnie sięgają po nowoczesne kanały sprzedaży. 

- Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta - mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. - IKEA w Blue City różnić się będzie od pozostałych sklepów, będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji. Wierzę, że jesienią na naszych klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek - dodaje Pawlak-Kuliga.

IKEA w Blue City - co będzie można kupić?

IKEA w Blue City zlokalizowana będzie na dwóch piętrach centrum handlowego (poziom O i +1) i zajmie powierzchnię ok. 4800 mkw. Na miejscu dostępne do nabycia będą wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty
z asortymentu będzie można zamówić on-line - samodzielnie lub z pomocą pracowników.

Na terenie sklepu wydzielona zostanie również przestrzeń IKEA Food w zupełnie nowej odsłonie. "Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe" - czytamy w informacji prasowej.

Jak zaznaczają przedstawiciele sieci, mimo ograniczonej przestrzeni klienci będą mogli poznać pełną ofertę produktów i rozwiązań IKEA, "dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych". 

IKEA w Forcie Wola

Warszawskie centrum handlowe Fort Wola, które zostało zamknięte półtora roku temu (powstało w 2011 r.), miało zostać rozbudowane. Po zakończeniu robót galeria miała się zamienić w obiekt nowszej generacji, którego główną atrakcją miał być sklep sieci IKEA, jedyny w lewobrzeżnej Warszawie. 

Jak informują przedstawiciele sieci, ze względu na przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowali się oni zawiesić ten projekt.

"Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco" - informuje Katarzyna Balashov, Rzecznik prasowy IKEA w Polsce.

Czy remont w Forcie Wola się rozpocznie? Jak informował na początku roku Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający koncernu Mayland RE, do którego należy Fort Wola, prace mają ruszyć na przełomie 2018 i 2019 r. 

Gdzie najchętniej robisz zakupy w Warszawie? Gdzie jest najtaniej? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o: