Park of Poland w Mszczonowie. Od roku pod Warszawą powstaje największy park rozrywki w Polsce [ZDJĘCIA]

Park of Poland w Mszczonowie. Minął rok, odkąd robotnicy weszli na budowę największego zadaszonego parku wodnego w Europie - Suntago Wodny Świat. Na jakim etapie są prace?

Rozbudowana strefa Sauna Spa, kompleks zjeżdżalni, rozsuwany dach nad basenami, a nawet kolejka górska. Zaledwie 60 km od Warszawy od roku trwają prace nad budową największego parku rozrywki w Polsce.

Aquapark Suntago Park Wodny już okrzyknięto polskim Disneylandem czy Hyde Parkiem. Ma być największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie.

Park of Poland - 700 żywych palm

Otwarcie Suntago Wodny Park w Mszczonowie planowane jest na 2019 rok. Na budowie praca wre. Jak poinformował inwestor, zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami oraz wszystkie prace fundamentowe.

Park of PolandPark of Poland Cinema City International/ YouTube.com

- Obecnie wybieramy wykonawców do kolejnych etapów działań. Trwają procedury przetargowe - informuje inwestor. Jak dodaje, jednym z ciekawszych działań wyzwań będzie budowa szklanego dachu, który będzie się rozsuwał w pogodne dni. Jak zapewnia, prace idę zgodnie z harmonogramem, a pierwsi goście mają zawitać w parku za kilka miesięcy. 

Park of PolandPark of Poland materiały prasowe

Wśród atrakcji parku wodnego Suntago znajdą się setki żywych palm. - Bardzo ciekawy jest proces ich transportu ponieważ gwałtowna zmiana klimatu byłaby dla nich zabójcza. Dlatego zostaną one przetransportowane do Rotterdamu, gdzie przejdą okres aklimatyzacji, zanim zostaną do nas dostarczone - dodaje inwestor.

Integralną częścią kompleksu będzie 4,5-gwiazdkowy hotel z około 240 pokojami i przestrzenią konferencyjną. Jego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2020 roku. 

Droga do parku

Każdego dnia z parku wodnego będzie mogło skorzystać 15 tys. osób. Do ich dyspozycji będą 32 zjeżdżalnie, łącznie liczące 3,2 kilometra. Długość najdłuższej to 320 metrów. Klienci skorzystają też z 10 różnego rodzaju saun.

Park of PolandPark of Poland Cinema City International/ YouTube.com

Koszt parku wodnego Suntago to aż 150 mln zł. Obiekt powstaje na 20-hektarowej działce. Inwestor cieszy się, że już rozpoczęła się budowa drogi łączącej park z obwodnicą Żyrardowa. Z Warszawy do parku dojedziemy trasą S8 albo autostradą A2.

 Problemy z inwestycją

Prace na budową parku miały rozpocząć się już w 2013 roku. Potem inwestorzy informowali, że budowę przesuwają na kolejny rok. W 2014 roku mowa była o lutym 2015, a kiedy zbliżał się ten termin - o wiośnie tego samego roku.

W końcu prace ruszyły na przełomie kwietnia i maja 2017 roku, kiedy inwestor zdobył pozwolenie na budowę.

Co sądzisz o inwestycji? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (55)
Park of Poland w Mszczonowie. Od roku pod Warszawą powstaje największy park rozrywki w Polsce [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Maciek Medyj

  Oceniono 20 razy 16

  HYDE PARKIEM? Chyba chodziło o Heide-Park w Niemczech. Cenisz dobre dziennikarstwo? A gdzie węgierskie Hajdúszoboszló? Co z tego, że to będzie pod dachem...

 • dostojnick

  Oceniono 14 razy 14

  'zaledwie 60 km od Warszawy"
  "koszt aż 150 mln zł"

  A dlaczego nie 60km od Warszawy, bez tego zaledwie?

 • wojto51

  Oceniono 16 razy 12

  Ciakwe, jak tam bedzie można dojechać. Chyba tylko busikami, albo swoim autem.......jak to w RP. Przykładem jest tu Energylandia w Zatorze, leżącym na trasie kolejowej pomiędzy "mało znanymi" miejscowościami Kraków oraz Oświęcim, gdzie nie kursuje..... żaden pociąg pasażerski.

 • ebom

  Oceniono 11 razy 5

  Już widzę te dzikie masy ludzi, bo nikt nie wpadnie na to, żeby ograniczyć dzienną liczbę odwiedzających, kiedy można robić piniążki na nieograniczonych tłumach...

 • kacykmoralny

  Oceniono 7 razy 5

  Hyde Parkiem???
  zakończono prace fundamentowe, szukają wykonawcy na to wszystko, co wystaje ponad fundamenty i otwarcie ma być w 2019, za kilka miesięcy???

 • justas32

  Oceniono 4 razy 4

  W pobliskim Żyrardowie za 50 mln zł wyremontowali kąpielisko miejskie - zaraz za Wręczą ...

 • Gajoss X

  Oceniono 8 razy 4

  Park of Poland.... ku.... nie dało się bardziej patetycznej nazwy?
  np. Centralny Polski Narodowy Park Zabawy i Humoru oczywiście Wyklęty? i to wszystko po angelsku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX