Po pięciu latach ponownie otwierają Hotel Europejski. Ile za noc? Nawet 16 tys. złotych

Przez ostatnie pięć lat Hotel Europejski w Warszawie był zamknięty z powodu remontu. Teraz ponowne otwarcie zbliża się wielkimi krokami. Dokładna data nie jest znana, ale wiemy już, ile będzie kosztować noc w hotelu.

Hotel Europejski na warszawskim Krakowskim Przedmieściu zbudowano w drugiej połowie XIX wieku. Jego architekt - Henryk Marconi, Polak włoskiego pochodzenia - zaprojektował imponujący gmach w stylu neoromantycznym. 

Po wielu latach działalności hotel zamknął się w 2013 roku. Powodem była renowacja. Decyzję o generalnym remoncie podjęli nowi właściciele, spadkobiercy budynku pomiędzy pl. Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem.

Remont w Hotelu Europejskim

Remont przyniósł ogromne zmiany. Zakładał wyburzenie wszystkich elementów, które zostały odbudowane po wojnie. Hotel bardzo ucierpiał podczas powstania warszawskiego - zniszczono wtedy ok. 70 proc. zabudowy. Nowi właściciele chcieli, aby odzyskał przedwojenny wygląd. 

Po ponownym otwarciu, które planowane jest na drugi kwartał 2018 roku - goście będą mogli korzystać ze 106 pokoi hotelowych. Aż 40 z tych to apartamenty w bardzo wysokim standardzie. 

Oprócz tego w Hotelu Europejskim znajdą się również centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, bar, salon spa, palarnia cygar oraz przestrzeń przeznaczona na biura.

Zobacz, jak będą wyglądały jego wnętrza [GALERIA]

Od 1 tys. do 16 tys. za noc

Operatorem nowej odsłony Hotelu Europejskiego będzie luksusowa sieć hotelarska Raffles. Jego standard będzie bez wątpienia luksusowy - "pięć gwiazdek plus". Nie dziwi zatem, że ceny będą równie luksusowe.

Z cennika wynika, że za noc w pokoju o podstawowym standardzie należy zapłacić od 1 080 złotych. Natomiast noc w większych apartamentach urządzonych w stylu art déco Junior, Grand lub Signature kosztuje odpowiednio od 2 180, od 2 780 i od 3 980 zł.

Ceny te to jednak nic w porównaniu w kosztem noclegu w dwóch najlepszych apartamentach Hotelu Europejskiego. 

Jak podkreśla sieć Raffles "perłami w koronie" hotelu są Apartament Raffles i Apartament Prezydencki - oba o powierzchni ponad 300 mkw.  

"Są zaprojektowane z pietyzmem, wyposażone w meble wykonane na zamówienie, posiadają wiele odniesień do polskiej historii i sztuki. Częścią Apartamentu Prezydenckiego jest historyczna Sala Pompejańska, która została uwieczniona między innymi w powieści »Lalka« Bolesława Prusa" - informuje operator hotelu. 

Ile kosztuje noc w każdym z nich? Ceny zaczynają się od 16 280 zł za noc. 

Nocowałeś kiedyś w Hotelu Europejskim? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jedyny taki ranking! Ekspert sprawdził, gdzie jest najlepsze sushi w Warszawie

Więcej o: