Nikt nie mówi o tym, że obecne Tesco jest po prostu koszmarne, brzydkie i za małe [LIST]

Mieszkam na Kabatach od pięciu lat. Odkąd pamiętam, słyszę lub czytam o rozbudowie Tesco. Zawsze w negatywnym kontekście. Ja tego nie rozumiem - pisze do nas Paulina.

Mieszkańcy się nie zgadzają, bo będzie hałas podczas budowy, bo będzie olbrzymi budynek, który zasłoni widok na las, bo rozbudowa wpłynie na środowisko. Nikt nie wspomina o tym, że obecne Tesco jest po prostu koszmarne, brzydkie i za małe. Parking przeładowany o każdej godzinie, a hałas i tak jest - choćby podczas dostaw towarów.

Wszyscy ponoć są na "nie", ale nikt nie wspomina o tych mieszkańcach, którym jest po prostu wszystko jedno. Nie widzą nic złego w rozbudowie, byleby Tesco nie weszło na teren Lasu Kabackiego, ale to nam przecież nie grozi.

Olbrzymi budynek, który zasłoni widok? Zasłoni widok na pętlę autobusową czy inne bloki? Mieszkam naprzeciwko Tesco i mam widok na las, i tak nie mam. Hałas podczas budowy? Nie będzie większy niż podczas budowy kolejnych osiedli. Wpłynie na środowisko? Normy unijne mają być zachowane. Myślę, że nowy budynek będzie nowocześniejszy od starej, rozpadającej się budy, a projektanci zadbają o rozwiązania korzystnie wpływające na zanieczyszczenie środowiska.

To nie jest tak, że całym sercem popieram pomysł budowy nowego Tesco. Po prostu nie widzę w tym nic złego. Miasto się rozbudowuje, to normalna kolej rzeczy. Ciekawe, czy 20-30 lat temu też protestowano, kiedy wieś Kabaty i Moczydło powoli zmieniała się w sypialnię Warszawy z wysokimi blokami.

- Paulina

***

Co sądzisz o rozbudowie galerii handlowych? Czy naprawdę jest potrzeba ku temu, aby powstawało coraz więcej ogromnych galerii? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: