Pechowa fontanna z Ochoty znów w opłakanym stanie. Miasto tłumaczy: Doszło do wypadku

Pechowa fontanna na Ochocie znów jest w opłakanym stanie. Mieszkańcy są zatroskani. - Od dwóch miesięcy fontanna rozkopana i niszczeje pod liśćmi i śniegiem - pisze do nas pan Maciej. Okazuje się, że doszło do wypadku.

O fontannie w parku Wielkopolskim pisaliśmy już w 2016 roku. To projekt z budżetu partycypacyjnego 2015, który miał być zrealizowany do maja 2016 roku. W sierpniu tego samego roku fontanna jeszcze nie działała. Miasto tłumaczyło to opóźnienie m.in. długotrwałymi i w ocenie dzielnicy - niepotrzebnymi procedurami, które narzuciło RWE. Konieczne było bowiem podłączenie fontanny do prądu.

Czytaj więcej: Ochocianie wściekli: "Fontanna nie działa, wokół błoto". Miasto wyjaśnia. Żenujące?

Dziś temat fontanny wraca. - Od dwóch miesięcy fontanna rozkopana i niszczeje pod liśćmi i śniegiem. Na dodatek jest słabo zabezpieczona i łatwo zrobić sobie krzywdę - pisze do nas pan Maciej i przesyła zdjęcia pechowej fontanny.

Skontaktowaliśmy się z urzędem dzielnicy, aby dowiedzieć się, co się dzieje z inwestycją, czy fontanna jest demontowana, a jeżeli tak, to dlaczego?

Wjechał w fontannę

W rozmowie z metrowarszawa.pl rzeczniczka urzędu, Monika Beuth-Lutyk, przekonuje, że fontanna do października funkcjonowała bez szwanku (jest wyłączana na zimę). Aż do pewnej jesiennej nocy furgonetka firmy zajmującej się wymianą żarówek w latarniach wjechała na obiekt.  

- Prawdopodobnie kierowca nie zauważył fontanny lub nie wiedział, że się ona tam znajduje. I tak, cała posadzka się zapadła. Koszt naprawy fontanny to prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi Beuth-Lutyk.

Jak podkreśla, dzielnica zobowiązała firmę, której pracownik zdemolował fontannę, do naprawienia szkody. - Stan fontanny ma zostać przywrócony do tego sprzed wypadku - dodaje rzeczniczka. Nie wiadomo, czy prace już się rozpoczęły. - Firma nie poinformowała nas o rozpoczęciu prac. Nasi pracownicy sprawdzą, czy miejsce jest odpowiednio zabezpieczone - zapewniła.

Które projekty z budżetu partycypacyjnego okazały się niewypałem? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

"Orkiestra wyciągnęła centrum z marazmu". Dzięki temu sprzętowi od WOŚP ratują życie

Więcej o: