Budynek o powierzchni małego miasteczka. Oto jeden z najciekawszych biurowców w Warszawie

Jeden z największych i najciekawszych biurowców w Warszawie - tak mówią o budynku Focus autorzy bloga "Architecture is a Good Idea". Dlaczego tak sądzą? Sami zobaczcie.

Radosław Gajda w swoim kolejnym odcinku bloga "Architecture is a Good Idea" przedstawia nam biurowiec Focus projektu pracowni Kuryłowicz&Associates. Dlaczego bloger uważa, że to właśnie ten biurowiec można nazwać jednym z najciekawszych w Warszawie? 

Odpowiada również na pytanie, jak pracowni Kuryłowicz & Associates udało się zaprojektować budynek o powierzchni niewielkiego miasteczka?

 

Supermaszyna z miejskim placem

Jak mówi, tajemnica tkwi w detalach i dbałości o każdy detal. Zwraca uwagę na to, że biurowiec został pomyślany jak małe miasteczko, które ma nawet swój miejski plac. Zaznacza również, że biurowiec posiada wyjątkowo ciekawą bryłę, która jest interesująca i wygląda zupełnie inaczej z każdej z czterech stron. 

Pokazuje również, w jaki sposób budynek mieści się w nurcie architektonicznym Hi Tech, który ma za zadanie łączyć estetykę z nowoczesną technologią. Dzięki temu, po 16 latach biurowiec wciąż sprawia wrażenie, jakby został oddany do użytku dosłownie wczoraj.

Więcej o: