Budynek o powierzchni małego miasteczka. Oto jeden z najciekawszych biurowców w Warszawie

Jeden z największych i najciekawszych biurowców w Warszawie - tak mówią o budynku Focus autorzy bloga "Architecture is a Good Idea". Dlaczego tak sądzą? Sami zobaczcie.

Radosław Gajda w swoim kolejnym odcinku bloga "Architecture is a Good Idea" przedstawia nam biurowiec Focus projektu pracowni Kuryłowicz&Associates. Dlaczego bloger uważa, że to właśnie ten biurowiec można nazwać jednym z najciekawszych w Warszawie

Odpowiada również na pytanie, jak pracowni Kuryłowicz & Associates udało się zaprojektować budynek o powierzchni niewielkiego miasteczka?

 

Supermaszyna z miejskim placem

Jak mówi, tajemnica tkwi w detalach i dbałości o każdy detal. Zwraca uwagę na to, że biurowiec został pomyślany jak małe miasteczko, które ma nawet swój miejski plac. Zaznacza również, że biurowiec posiada wyjątkowo ciekawą bryłę, która jest interesująca i wygląda zupełnie inaczej z każdej z czterech stron. 

Pokazuje również, w jaki sposób budynek mieści się w nurcie architektonicznym Hi Tech, który ma za zadanie łączyć estetykę z nowoczesną technologią. Dzięki temu, po 16 latach biurowiec wciąż sprawia wrażenie, jakby został oddany do użytku dosłownie wczoraj.

Więcej o:
Komentarze (27)
Budynek o powierzchni małego miasteczka. Oto jeden z najciekawszych biurowców w Warszawie
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 27 razy 19

  Pisząc tę laudację na cześć pana Kuryłowicza zapomnieliście tylko dodać, że ten budynek jest dramatycznie przeskalowany i pasuje do otoczenia jak słoń do wybiegu dla surykatek. Jest to zresztą cecha wieku "dzieł" tego architekta, które możemy oglądać w Warszawie.

 • gauv-ain

  Oceniono 22 razy 14

  Hmmm.. Pani Ewa Jankowska skończyła gimnazjum i w te pędy zatrudniła się w GW? "...tajemnica tkwi w detalach i dbałości o każdy detal..."?? "...biurowiec posiada wyjątkowo ciekawą bryłę, która jest interesująca..." Pozazdrościć znajomości języka polskiego, bogatego słownictwa i ogólnej elokwencji... Może ja też się zatrudnię w GW? Ile takich gniotów dziennie trzeba "machnąć"?? To jest żenujący poziom, powinniście się wstydzić....

 • janko2323

  Oceniono 10 razy 10

  czyżby zwalniała się powierzchnia do wynajęcia? czyżby jeden z najemców się wynosił? czyżby bank?

 • ebom

  Oceniono 8 razy 8

  "tajemnica tkwi w detalach i dbałości o każdy detal" - poezja. Resztę sobie daruję.

 • joankb

  Oceniono 7 razy 7

  Skoro już wrzuciliście na sam wierzch strony.
  Ten kloc, kombinat jest przepaskudny. Na paroletnią metę nie da się żyć w takiej maszynie do pracowania.

 • red_fang

  Oceniono 8 razy 6

  W tytule "Budynek o powierzchni małego miasteczka", a w środku tekstu "biurowiec został pomyślany jak małe miasteczko, które ma nawet swój miejski plac". To w końcu ma powierzchnię małego miasteczka czy nie? Bo jakoś trudno mi w to uwierzyć.

 • ukos

  Oceniono 6 razy 6

  Kloc.

 • sunim

  Oceniono 3 razy 3

  Wybitne dzieło myśli architektonicznej. Lekkością przypomina radziecka pralkę automatyczną z lat 80tych. Takie skojarzenie.

 • heliheli

  Oceniono 3 razy 3

  to nie klocek . To ye/bany ohydny klocek .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX