Tak powstaje metro w Warszawie. Zobacz niezwykły film z lotu ptaka [WIDEO]

Budowa II linii metra trwa. Wkrótce zbudowane zostaną stacje Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Zobaczcie na filmie, jak przebiega budowa.

Film został opublikowany na miejskim kanale Miejska Wola i przedstawia, jak w marcu przebiegała budowa kilku stacji metra na Woli.

 

Od ulicy Kasprzaka, w ulicę Płocką

Odcinek zachodni II linii metra w Warszawie stanowiący I etap jej realizacji w tym rejonie miasta, usytuowany będzie w całości na terenie dzielnicy Wola.

Od szlaku za torami odstawczymi stacji C9 Rondo Daszyńskiego projektowana trasa metra przebiega początkowo pod ul. Kasprzaka, a następnie, przechodząc pod terenem zabudowanym, skręca na północ w ulicę Płocką.

Na północ od ulicy Wolskiej trasa skręca na zachód, przechodząc pod istniejącą zabudową mieszkaniową i biegnie pod ulicą Górczewską.

Metro na Woli - II liniaMetro na Woli - II linia Metro Warszawskie

Linia metra przechodzi pod istniejącym wiaduktem PKP oraz pod estakadą al. Prymasa Tysiąclecia.

Biegnąc dalej na zachód pod ulicą Górczewską, trasa przechodzi przez rejony zielone (Park im. E. Szymańskiego, Park Moczydło) a następnie za skrzyżowaniem z ul. Deotymy przez tereny z pobliską zabudową mieszkaniową i handlowo-usługową.
Jej przebieg kończy się torami odstawczymi w rejonie wschodniego wjazdu na teren Centrum Handlowego „Wola Park” na wysokości ul. Tadeusza Krępowieckiego.

Odcinek północno-wschodni

II linia metra powstaje również na Targówku. Pierwszą stacją na odcinku wschodnim-północnym II linii metra jest stacja C16 „Szwedzka” zlokalizowana na terenie dzielnicy Praga Północ, pod ulicą Strzelecką opodal skrzyżowania z ulicą Szwedzką.

W okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Ossowskiego, na terenie dzielnicy Targówek powstanie stacja C17 „Targówek”, a w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką – stacja C18 „Trocka”.

Warszawskie metro

I linia metra została otwarta w 1995 roku. W całości działa jednak od października 2008 r. Dziennie jeździ nią ok. 550 tys. pasażerów. Pociągi na II linii metra rozpoczęły z kolei kursowanie 8 marca 2015 r. i dziś przewożą ok. 140 tys. pasażerów dziennie.

Więcej o: