W centrum miasta powstanie kolejny wieżowiec mieszkalny. Warszawa z nowym drapaczem chmur [ZDJĘCIA]

Zakończyła się budowa Złotej 44. Drzwi do słynnego wieżowca zostały otwarte. Inwestor, BBI Development, nie zwalnia tempa i zdradza informacje na temat nowej inwestycji.

BBI Development, odpowiedzialny za słynną i przez wiele lat - pechową - inwestycję Złota 44, odebrał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

- Prace budowlane już są zakończone, obecnie trwają prace wykończeniowe w lokalach mające na celu przekazanie ich właścicielom - poinformował Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

170-metrowy drapacz chmur z mieszkaniami

Inwestor przechodzi do realizacji kolejnej inwestycji, Roma Tower. Jak czytamy na stronie, to projekt realizowany wspólnie z Archidiecezją Warszawską.

- Poza doskonałą lokalizacją, w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej, inwestycję wyróżnia niezwykły projekt, wykonany przez Juvenes-Projekt oraz najwyższa jakość architektoniczna - czytamy.

Roma Tower będzie najdalej wysuniętym na południe wieżowcem w tej części miasta. Drapacz chmur będzie miał aż 170 metrów wysokości. Wewnątrz znajdzie się aż 55 tys. mkw powierzchni. Nie będzie tam jednak tylko biur

Jak ujawnia inwestor, projekt będzie w dużej mierze bazował na funkcji mieszkaniowej. - Czekamy na zakończenie procedury planistycznej - informuje Szczepański.

Kiedy rozpocznie się budowa?

Żeby rozpocząć budowę, inwestor musi jednak jeszcze trochę poczekać. W tym miejscu  wciąż powstaje plan zagospodarowania przestrzennego. W związku z opóźnieniem w jego powstawaniu, od 2015 roku nie można rozpocząć budowy Roma Tower.

O planach budowy Roma Tower mówi się od czterech lat. Wcześniej jednak miasto zgadzało się na postawienie w tym miejscu najwyżej 30 metrowego budynku. Aktualnie został uwzględniony w projekcie planu zagospodarowania rejonu ul. Poznańskiej.

Spółka BBI Development odpowiada za takie inwestycje jak m.in. Centrum Marszałkowska (dawny Sezam), Praskie Centrum Koneser i wyburzenie oraz postanowienie nowego, szkaradnego Kina Praha. 

Więcej o: