W kontrowersyjnym budynku przy Senatorskiej powstanie restauracja

Ten budynek wzbudzał niemałe kontrowersje. Teraz największy lokal usługowy przy Placu Zamkowym został wynajęty przez spółkę Restauracje Krawczyk. Spółka utworzy tu lokal Warszawski Sznyt.

Restauracje Krawczyk, właściciel i operator sieci restauracji, w tym Samych Swoich czy Sukiennic 7, plany otwarcia nowej stołecznej restauracji ogłosił na swojej stronie internetowej. Otwarcie nowego miejsca - Warszawskiego Sznytu - przy placu Zamkowym zapowiedziano na 1 marca. 

Dwa poziomy, dwie otwarte kuchnie. Steak & Art Kitchen. Więcej informacji wkrótce!

Powierzchnia Business with Heritage, gdzie znajdzie się restauracja, wynosi 602 m2. Jak informuje portal spożywczy, według koncepcji restauratora na dolnym poziomie znajdzie się steakhouse z międzynarodowym menu. Urządzony będzie w nowoczesnym stylu z otwartą kuchnią wychodzącą na salę. Atrakcją lokalu ma być widok na plac Zamkowy, efektowny dzięki przesuwanym oknom-witrynom. 

Głównym motywem kuchni serwowanej na pierwszym piętrze ma być tradycja polska. Właściciele planują przyciągnąć smakoszy wyszukanym menu, eleganckimi wnętrzami i muzyką fortepianową na żywo. Również górny poziom zagwarantuje możliwość obserwowania kucharzy przy pracy.

Budynek, w którym powstanie restauracja, już na etapie planowania wzbudzał niemałe kontrowersje. Różne środowiska, także Miasto Jest Nasze, próbowały blokować powstanie tej inwestycji. 

W grudniu 2013 roku do Warszawy przyjechał ekspert ICOMOS - Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych, z ramienia UNESCO. Po kontroli stwierdził, że do projektu muszą zostać wniesione poprawki. Inwestor uznał, że nie wszystko da się zrobić ze względu na zbyt zaawansowane prace nad inwestycją. Zobowiązał się jednak do wprowadzenia tych. Miasto jest Nasze uznało, że inwestor nie dotrzymał obietnicy. Do wyglądu obiektu odniosła się negatywnie Pańska Skórka. Na swym facebook'owym profilu autorzy bloga napisali: 

Jedno trzeba przyznać - paskudna, bezstylowa kobyła przy pl. Zamkowym, z większości perspektyw wygląda dokładnie tak samo (źle) jak na wizualizacjach. Co rzadkie. Ale to, jak wygląda od strony pl. Bankowego to istny horror. Nie wiemy do końca, czy bardziej przypomina monstrualną szklarnię, czy element promocji nowej części Gwiezdnych Wojen".

Mimo wielu negatywnych opinii ze strony aktywistów, badanie zlecone przez inwestorów wykazało, że blisko 70 procent mieszkańców stolicy pozytywnie oceniło inwestycję. Badanie odbyło się w dniach 17-24 września 2014 roku metodą sondażu ulicznego w wybranych punktach miasta, opartego o ankietę na tablecie (tzw. CAPI).

Czy zamierzasz odwiedzić ten nowy lokal?
Więcej o: