Warszawa rozbłyśnie świąteczną iluminacją 3 grudnia. Nowe lokalizacje!

Świąteczna iluminacja to już tradycyjny element zimowej Warszawy, bez której wielu warszawiaków nie wyobraża sobie świąt. W tym roku stolica rozbłyśnie 3 grudnia.

Do tej pory dekoracje można było podziwiać na Trakcie Królewski i Starym Mieście. W tym roku pojawia się także w nowych lokalizacjach. Nową iluminacją rozświetlone zostaną Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.

Warszawa rozbłyśnie świątecznie 3 grudnia, chwilę po zapadnięciu zmroku. Do podziwiania iluminacji zachęca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz:

Serdecznie zapraszam warszawiaków i turystów na Krakowskie Przedmieście oraz Stare i Nowe Miasto. Zachęcam do wieczornego spaceru, podczas którego będzie można podziwiać dekoracje oraz wziąć udział w różnych atrakcjach.


Łączna długość tegorocznych instalacji to ponad 20 km. Będzie prawie dwa razy więcej lampek niż w poprzednich sezonach, a liczba dekoracji wzrośnie o ponad 70 procent. Całość utrzymana będzie w spójnej kolorystyce, z motywem przewodnim: płatami śniegu i lodowymi kryształami. 

Oprócz światełek pojawią się dekoracje wolno stojące, nawiązujące do przestrzeni miejsc, w których się znajdą. Będzie ich 13, m.in. w Łazienkach - tu stanie ogromny paw, na placu Na Rozdrożu, zaparkuje czerwony autobus "ogórek" a fragment układu słonecznego znajdzie się przy pomniku Kopernika.

Nowa atrakcja będzie też czekała na najmłodszych na Rynku Nowego Miasta. Stanie tu karuzela oraz sanie zaprzężone w dwa renifery - do sani będzie można wejść. 

Warszawska iluminacja jest dostrzegana także za granicą. W roku 2013 w rankingu dziennika "Le Figaro" znalazła się w gronie 10 najpiękniej udekorowanych miast świata.

 

 

Wyobrażasz sobie zimową Warszawę bez świątecznej iluminacji?
Więcej o: