Metro. Na Górczewską wjadą tylko mieszkańcy - rozpoczyna się rozbudowa II linii

W związku z budową drugiej linii metra na Woli Zarząd Dróg Miejskich będzie wydawał identyfikatory, które umożliwią przejazd ulicą Górczewską.

Rozbudowa drugiej linii metra wymaga zamknięcia dla ruchu ulicy Górczewskiej pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką i między Wola Parkiem a Elekcyjną. Dojazd do posesji przy ulicy Górczewskiej, które mają wjazdy z północnej strony ulicy, możliwy będzie tylko dla osób posiadających odpowiednie identyfikatory. 

Identyfikatory wydawane będą przez Zarząd Dróg Miejskich na podstawie wniosków, które składać mogą właściciele i najemcy lokali mieszkalnych i garaży oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ich uzyskanie jest bezpłatne. 

Szczegółowe informacje na temat identyfikatorów można otrzymać w Wydziale Organizacji Ruchu Zarządu Dróg Miejskich (ul. Chmielna 124, wejście od ul. Żelaznej, pokój nr 11 lub pod numerem telefonu 22 558 92 11).

Na Wolę metro pojedzie z istniejącej już stacji Rondo Daszyńskiego, powstająca trasa wyniesie ok. 3,4 km. Planowane stacje to Płocka zlokalizowana pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

 

 

 

Czy czekasz na metro na Wolę?