W najbliższy weekend nie pojedziemy tramwajami w Alejach Jerozolimskich

W najbliższą sobotę i niedzielę wstrzymany zostanie ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich, w okolicach Muzeum Wojska Polskiego. Przyczyna: remont torowiska. Ale może do niego nie dojść.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22 i 24. Pojazdy nie będą kursowały Alejami Jerozolimskimi na odcinku od Ronda Waszyngtona do placu Starynkiewicza. Tramwaje Warszawskie postanowiły wymienić tzw. przyrządy wyrównawcze w torowisku, czyli elementy zabezpieczające przed wystąpieniem naprężeń powodowanych przez zmiany temperatury. Jeśli jednak weekend okaże się deszczowy, remontu nie będzie a zmiany w ruchu nie zostaną wprowadzone. 

Jeśli do remontu dojdzie, to pomiędzy placem Gabriela Narutowicza a Wiatraczną zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9.

Szczegóły objazdów i zmian w ruchu:

. 7 - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK

. 9 - P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Grójecka – Towarowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK (dodatkowo zawieszenie kursów skróconych do pętli WIATRACZNA)

. 22 - PIASKI – W. Broniewskiego – Okopowa – Towarowa – Grójecka – al. Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA

. 24 - NOWE BEMOWO – Obozowa – Towarowa – Al. Jerozolimskie – PL. S. STARYNKIEWICZA.

. Z9 - PL. G. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most J. Poniatowskiego – al. J. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – WIATRACZNA.

W weekend, od piątku, 18 listopada do poniedziałku, 21 listopada do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Okuniewska na odcinku od wysokości ul. S. Żółkiewskiego do granicy miasta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – J. Moraczewskiego – al. marsz. J. Piłsudskiego (Sulejówek). Na zamkniętym odcinku będzie wymieniana nawierzchnia jezdni.

Od piątku, 18 listopada od godz. 22 do poniedziałku, 21 listopada do godz. 5 planowane jest zamkniecie ulic Starodęby na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. gen. F.S. Składkowskiego oraz gen. F.S. Składkowskiego na odcinku od ul. Starodęby do ul. W. Hassa. Objechać zamknięte odcinki ulic można jadąc ulicami Ryżową lub gen. K. Sosnkowskiego. Zamknięcie ulic związane jest z wymianą nawierzchni jezdni. W przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych termin prac może ulec zmianie.

W piątek, 18 listopada ok. godz. 22 zwężona zostanie ul. Żołnierska przy skrzyżowaniu z ul. Marsa. Za skrzyżowaniem z ul. Marsa zwężona do jednego pasa ruchu zostanie wschodnia jezdnia ul. Żołnierskiej (prowadząca w kierunku granicy miasta). Skręt z ul. Marsa (dla jadących od strony ul. Płowieckiej) w ul. Żołnierską będzie możliwy tylko z jednego pasa ruchu. Dotychczasowy zjazd z ul. Marsa od strony ul Cyrulików w ul. Żołnierską zostanie zamknięty, a ta relacja będzie utrzymywana tymczasową jezdnią, wybudowaną nieco wcześniej. Utrudnienia w tym miejscu związane są z budową wodociągu i przebudową układu drogowego skrzyżowania.
Dodatkowo w niedzielę, 20 listopada ok. godz. 22 zostanie wdrożony kolejny etap czasowej organizacji ruchu – na potrzeby budowy kanalizacji w pasie dzielącym jezdnie ul. Żołnierskiej. Na jezdni wschodniej utrzymany będzie jeden pas ruchu, ale zostanie przesunięty bliżej lasu. Na jezdni zachodniej zamknięty dla ruchu zostanie skrajny lewy na odcinku ok. 300 m, czyli od przewiązki do skrzyżowania z ul. Marsa. Na skrzyżowaniu utrzymana będzie możliwość skrętu z ul. Żołnierskiej w kierunku ul. Cyrulików. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia 2017 r.

W noce z środy na czwartek (16/17 listopada) oraz z czwartku na piątek (17/18 listopada) w godz. 22 – 5 zamknięta dla ruchu będzie łącznica ul. Strażackiej przebiegająca pod wiaduktem ul. Żołnierskiej. Możliwy będzie skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Strażacką w kierunku Targówka oraz w kierunku Rembertowa. Uruchomiona zostanie możliwość przejazdu ul. Strażacką w poprzek Żołnierskiej od Rembertowa w kierunku Targówka. Relacje Targówek – Rembertów i Targówek – Zielonka będą odbywały się objazdem do ul. Marsa. Natomiast do marca jezdnia łącznicy będzie zwężona. Utrudnienia związane są z budową wiaduktu w ciągu ul. Żołnierskiej nad torami kolejowymi i ul. Strażacką.

Czy często korzystasz z tramwajów na tej trasie?
Więcej o: