Tramwaj z Woli na Wilanów: możliwe że już w 2022 roku

Tramwaje Warszawskie szykują się do realizacji trasy z Woli i Dworca Zachodniego na Wilanów. Jeszcze w tym roku chcą uzyskać decyzje środowiskowe dla budowy. Cała trasa miałaby być ukończona w 2022.

Aby ruszyć z budową, Tramwaje Warszawskie muszą uzyskać decyzje środowiskowe dotyczące poszczególnych jej odcinków. Jeszcze w tym roku chcą je dostać dla odcinków od Dworca Zachodniego do Grójeckiej i od Puławskiej do Miasteczka Wilanów.

Pojawiają się różne warianty: rozwidlenie torowiska na Woli w ciągu ulic Ordona i Krzyżanowskiego, oraz propozycje szeregu odnóg na mokotowskim i wilanowskim odcinku trasy – informuje portal transport-publiczny.pl. Grzegorz Madrjas, kierownik Działu Strategii Rozwoju Systemu Tramwajowego powiedział portalowi:

To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, obejmujące prawie 20 km torów tramwajowych, uwzględniając wszystkie wąsy.

Trasę podzielono na 6 etapów, każdy z nich wymaga oddzielnej decyzji. Odcinek A to trasa od Kasprzaka do Dw. Zachodniego, B: od Dworca Zachodniego do Grójeckiej, C: od Banacha przez Pole Mokotowskie do Rakowieckiej, D: od Rakowieckiej do Św. Bonifacego, E: od Św. Bonifacego do Branickiego, a F: zakończenie trasy w Śródmieściu w rejonie stacji metra Ratusz i ulicy Andersa.

Koniec realizacji całego przedsięwzięcia Tramwaje Warszawskie przewidują wstępnie na rok 2022.

 

 

Czy będziesz korzystał z tej linii tramwajowej?
Więcej o: