Na całym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy powstanie droga rowerowa!

Jak informuje Urząd Dzielnicy Ursynów, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała, że wykona drogę rowerową na całej długości POW, również nad tunelem wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Ścieżka zostanie oddana do użytku w III kwartale 2020 roku.

W ramach Południowej Obwodnicy Warszawy (POW), na odcinku pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska, przewidziana jest budowa drogi ekspresowej o długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

POWPOW GDDKiA

W ramach inwestycji postaną węzły: Ursynów, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński, Patriotów. Przewidziano także dodatkowy - Czerniakowska Bis, który usytuowany będzie pomiędzy Przyczółkową i Wałem Miedzeszyńskim.

Południowa Obwodnica Warszawy w całości ma powstać do 2020 roku. Wraz z nią wybudowany zostanie most Południowy. Wzdłuż całego odcinka obwodnicy ma również powstać droga rowerowa. Ma być poprowadzona także nad tunelem wzdłuż ulicy Płaskowickiej. O dołączeniu drogi rowerowej do projektu Południowej Obwodnicy Warszawy poinformował urząd dzielnicy Ursynów.

Ścieżka zostanie oddana do użytku w III kwartale 2020 roku. Obecnie do dyspozycji kierowców jest oddany fragment POW od węzła Konotopa do węzła Puławska wraz z fragmentem trasy S79 od lotniska do ulicy Marynarskiej.

W Warszawie jest za mało ścieżek rowerowych:
Więcej o: