Przy Srebrnej ma powstać prawie 200 m wieżowiec! Zbuduje go spółka, którą rządzi PiS

Firma Srebrna, powiązana z Prawem i Sprawiedliwością, chce wybudować 190-metrowy wieżowiec na Woli. Właściciel gruntu o budowę w tym miejscu wieżowca zabiega od lat. Jeżeli wieżowiec powstanie, będzie jednym z najwyższych w stolicy.

W tej chwili pod adresem Srebrna 16 stoi trzypiętrowy budynek administracyjny przedwojennej fabryki kotłów Borman i Szwede. Został zaadaptowany na biurowiec. Nieruchomość jest warta kilkadziesiąt milionów złotych i jest własnością spółki Srebrna, która powiązana jest z partią PiS. Właściciel gruntu chce rozebrać obecny budynek i wybudować na jego miejscu 190 metrową wieżę.

Wieżowiec WolaWieżowiec Wola materiały prasowe materiały prasowe

Jak donosi Gazeta Wyborcza , spółką Srebrna zawiaduje kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, przyjaciółka domu prezesa, jego dwóch szoferów, asystentka i jej syn. Według sprawozdania finansowego za 2015 r. spółka jest warta 11 mln 766 tys. zł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Spółka przekonywała, że "narożnik Srebrnej i Towarowej jest eksponowany w sylwetce miasta", więc powinien stanąć tam budynek "o charakterze reprezentacyjnym stanowiącym dominantę wysokościową i przestrzenną". Ratusz wstępnie zaakceptował plan budowy wieżowca.

Na swój 190-metrowy wieżowiec spółka założona przez Jarosława Kaczyńskiego będzie musiała zaczekać, bo uzyskanie wszystkich zgód na budowę trwa w Warszawie kilka lat. Ale Srebrna nie zasypia gruszek w popiele. Właśnie rozpoczęła starania o zgody środowiskowe (jeden z dokumentów, który trzeba zdobyć przed pozwoleniem na budowę) dla "srebrnego wieżowca". Do akt załączono wstępną koncepcję budynku opracowaną przez krakowską pracownię Grupa AT. To strzelisty, przeszklony 47-piętrowy biurowiec. Byłby jednym z najwyższych w stolicy.

Na 190-metrowy wieżowiec spółka założona przez Jarosława Kaczyńskiego będzie musiała jednak zaczekać. Kilka lat zajmuje w Warszawie zdobycie wszystkich potrzebnych zgód na budowę. Spółka już rozpoczęła starania starania o zgody środowiskowe. Do akt załączono wstępną koncepcję budynku opracowaną przez krakowską pracownię Grupa AT. To strzelisty, przeszklony 47-piętrowy biurowiec. Byłby kolejnym wieżowcem, który wyrośnie na Woli. I jednym z najwyższych w stolicy.

Więcej o: