Na pl. Europejskim wyrosło... iglo? Oto, co powstanie w tej ultra nowoczesnej bryle

Plac Europejski rozwija się w oszałamiającym tempie. Fontanny, miejsca relaksu, nowe, ekskluzywne punkty gastronomiczne. A oto jedna z najnowszych i prawdopodobnie najbardziej oryginalnych propozycji. Restauracja w futurystycznym, jak piszą specjaliści ds. promocji firmy Ghelamco Poland, budynku. Udana bryła?

Nowa restauracja na pl. Europejskim będzie się nazywać Genesis. To dzieło twórców restauracji Senses, która w ubiegłym roku zdobyła pierwszą w swojej historii Gwiazdkę Michelin.

Nowa restauracja ma być miejscem autorskich popisów jednego z największych autorytetów wśród szefów kuchni Warszawy - Artura Grajbera. Jego doświadczenie szlifowane w tak znanych lokalach jak hotel Bristol, Westin czy Sheraton, ma być fundamentem do zbudowania nowego, autorskiego menu.

Ale mnie o restauracji, na którą prawdopodobnie wielu nie będzie stać... Genesis powstaje w dość oryginalnym budynku na placu Europejskim. Autorem tej futurystycznej bryły jest architekt Przemysław Mac Stopa, członek SARP, założyciel oraz główny projektant Massive Design, pracowni architektonicznej specjalizującej się w projektowaniu korporacyjnych układów funkcjonalnych, wnętrz biurowych i publicznych, a także form przemysłowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wnętrze dwupoziomowej restauracji zdaniem twórców znakomicie współgra z zewnętrzną koncepcją budynku. To, jak piszą, realizacja modernistycznej wizji współczesnego raju.

Otwarcie Genesis już na początku 2017 r.

Genesis jest kolejną restauracją na placu Europejskim. Działa tam już Stixx Bar&Grill oferujący kuchnię z całego świata oraz kawiarnia Daft Cafe. Na 4 piętrze Warsaw Spire znajduje się przestrzeń kulinarna - The Place. Do oferty kulinarnej na placu Europejskim dołączy wkrótce sushi, które serwowane będzie na parterze budynku Warsaw Spire.

Więcej o: