Arkadia będzie jeszcze większa! "Ma zyskać nawet 2 tys. m kw."

W ramach rozbudowy nastąpi m.in. wysunięcie głównej fasady w stronę Ronda Radosława. Pojawi się również nowa przestrzeń dla sklepów i restauracji, tzw. Dining Plaza. Największa restauracja zostanie wyposażona w szklaną fasadę, taras oraz przeszklenia. Przebudowa zacznie się w czerwcu 2016 roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Zdaniem Jakuba Jakub Skwarło, Director of Operations na Europę Centralną firmy Unibail-Rodamco, odpowiedzialnej za rozbudowę Arkadii, powiększenie centrum handlowego to odpowiedź na potrzeby klientów. - Klienci coraz częściej odwiedzają centra handlowe, by spotkać się ze znajomymi, zjeść, pójść do kina - miło spędzić czas, a nie robić zakupy w pośpiechu - czytamy na portalu Property News .

Unibail-Rodamco dąży do tego, aby tworzyć takie udogodnienia dla gości, które sprawią, że wizyta w obiekcie handlowym będzie jeszcze przyjemniejsza. Przykładami takich rozwiązań są opracowane przez grupę koncepcje takie jak: The Designer Gallery, Dining Plaza, Fresh!, The Family Experience, Click&Services czy Shopping Breaks.

Unibail-Rodamco prowadzi inwestycje w całej Warszawie. Największe zmiany w najbliższym czasie zajdą jednak w Arkadii. Wartość inwestycji to ok. 60 mln złotych.

Co powstanie? Przede wszystkim strefa o nazwie "Dining Plaza", czyli dodatkowa przestrzeń gastronomiczna z indywidualnymi lokalami restauracyjnymi. Przestrzeń ta będzie wydzielona od reszty centrum handlowego. W Dining Plaza, jak informuje Skwarło, będzie można zarówno zjeść posiłek z rodziną, jak i spędzić czas ze znajomymi. Miejsce przystosowane będzie również do spotkań biznesowych. W nowej strefie pojawi się osiem restauracji, z czego największa będzie liczyła do 1,2 tys. mkw. Zostanie wyposażona w szklaną fasadę, taras oraz przeszklenia od góry do dołu.

W ramach rozbudowy Arkadii nastąpi również wysunięcie głównej fasady do przodu, w stronę Ronda Radosława oraz usprawnienie pionowych ciągów komunikacyjnych (wind i schodów). Przed wejściem do Arkadii powstanie plac zabaw oraz zadaszone miejsca dla rowerów. Nowa droga wewnętrzna umożliwi dojazd taksówek. Nowa będzie również fontanna.

Przebudowa rozpocznie się w czerwcu 2016 roku, a zakończy najprawdopodobniej w czerwcu 2017. Jak pisze Property News, obiekt zyska 2 tys. m kw., a rozbudowa obejmie łącznie aż 9 tys. m kw.

Więcej o: