Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej? Deweloper nic nie wie na ten temat

Serwisy internetowe Nowa Warszawa oraz Skyscrapercity.pl opublikowały zdjęcie planowanego 310-metrowego wieżowca, który ma stanąć naprzeciw Dworca Centralnego, na rogu Chmielnej i Al. Jana Pawła II. "Do sieci wyciekł projekt wieżowca Fostera" - piszą na Facebooku.

Deweloper, czyli firma HB Reavis zaprzecza, jakoby wizualizacja została "wypuszczona" przez firmę, a już na pewno nie została ona stworzona przez Normana Fostera, który będzie odpowiadał za projekt. Nie dziwi się jednak, że jest takie zainteresowanie projektem. Planowany budynek to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie.

Deweloper poinformował, że w odpowiednim momencie będzie wysyłał informacje na temat projektu budowy wieżowca oraz że jego budowa prawdopodobnie rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Ratusz już wydał decyzję o warunkach zabudowy dla wieżowca, który, wraz z iglicą, będzie mógł osiągnąć wysokość 310 metrów.

Wieżowiec Normana Fostera ma być częścią kompleksu budynków naprzeciw Dworca Centralnego. W głębi działki, wzdłuż Chmielnej mają stanąć dwa niższe budynki, które w przyszłości wraz z kompleksem biurowo - usługowym Centralna Park utworzą wielkomiejski plac w kształcie rotundy. W samym narożniku ulicy Chmielnej i Jana Pawła II ma według decyzji o warunkach zabudowy ma to być budynek HB Reavis, stworzony przez Normana Fostera. Jego wysokość ma rosnąć kaskadowo od 180 do 230 metrów. Ma być zwieńczony 80-metrową iglicą.

Więcej o: