W związku z rozbudową metra szykują się duże utrudnienia w ruchu na Targówku

Prawdopodobnie w majowy weekend zaczną się utrudnienia w ruchu związane z rozbudową drugiej linii metra w Warszawie. Przygotujcie się na zamknięte ulice, zwężenia i objazdy.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą na budowę trzech stacji na Pradze Północ i Targówku. Część terenów wykonawca już przejął, planuje też pierwsze zamknięcia i zwężenia ulic. Nastąpi to prawdopodobnie w majowy weekend, kiedy ruch w mieście jest mniejszy niż w zwykły dzień.

Spodobało ci się? Polub nas

Rzecznik rozbudowy metra na Targówek, Mateusz Witczyński wyjaśnił w radio RDC , które rejony będą zamykane:

- Okolice ul. Szwedzkiej, bo tak naprawdę stacje jest w osi ulicy Strzeleckiej. Następnie ulica Ossowskiego, tam stacje będzie znajdować się w części parku, na wschód od ulicy Ossowskiego, oraz okolice ul. Trockiej. - mówił Witczyński.

- Pracujemy nad objazdami, ale na tę chwilę konkretnych tras objazdowych, jeszcze podać nie możemy - mówi Magdalena Potocka z ZTM.

Według umowy, metro do ulicy Trockiej na Targówku ma dojechać w maju 2019 roku. Szczegóły zmian w ruchu wykonawca ma przedstawić w ciągu dwóch tygodni, jak tylko plany zaakceptuje miasto.

Więcej o: