Czy to słowa z filmu Barei czy rady miejskiego inżyniera ruchu na korki w Mordorze?

Planowana przebudowa ulicy Marynarskiej może sparaliżować ruch w zagłębiu biurowym na Służewcu. Utrudnienia potrwają co najmniej przez dwa lata. Tymczasem Janusz Galas, miejski inżynier ruchu ma świetną receptą, jak uniknąć stania w korkach.

Nie możemy wyjść ze zdumienia, jakimi mądrościami dzieli się z nami miejski urzędnik. Inżynier Galas ma już rozwiązanie, dzięki któremu nie będzie już żadnych problemów komunikacyjnych na Służewcu. Według inżyniera wystarczy odejść od monokultury zabudowy. Zresztą sami zobaczcie  transport-publiczny.pl :

- Tam pojawia się zabudowa mieszkaniowa. Po co dojeżdżać z Wawra czy podwarszawskich miejscowości, jak sobie można przy Cybernetyki kupić mieszkanie i mieszkać prawie w zagłębiu biurowym - powiedział Janusz Galas.

Spodobało ci się? Polub nas

Przypominamy:

Projekt przyszłorocznej modernizacji ul. Marynarskiej zakłada przebudowę na odcinku od ul. Taśmowej do ul. Rzymowskiego. Chodzi o dostosowanie układu komunikacyjnego do projektowanej trasy łączącej węzły: "Lotnisko", "Port Lotniczy Okęcie" i "Marynarska".

Nowy projekt obejmuje m.in. budowę dwóch jezdni po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, budowę przystanków autobusowych i tramwajowych wyposażonych, budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, budowę kładki dla pieszych, przebudowę trasy tramwajowej,przebudowę kanalizacji oraz ciepłociągu,przebudowę przyłączy,przebudowę linii energetycznych i teletechnicznych, budowę nowego oświetlenia.

Wypowiedź pan inżyniera traktujemy jak żart, ale czy do śmiechu będzie tysiącom warszawiaków pracującym w Mordorze?

Więcej o: