Armagedon w Mordorze? Planowana za rok inwestycja już przeraża mieszkańców

- Obawiamy się, że 2017 rok będzie armagedonem komunikacyjnym na Służewcu. Na dwa lata zostanie odcięty dojazd najbardziej obciążonymi ciągami, czyli Marynarską, a także tramwajami - tłumaczą społecznicy.

Projekt przyszłorocznej modernizacji zakłada przebudowę ulicy na odcinku od ul. Taśmowej do ul. Rzymowskiego. Chodzi o dostosowanie układu komunikacyjnego do projektowanej trasy łączącej węzły: "Lotnisko", "Port Lotniczy Okęcie" i "Marynarska".

- Następne dwa lata to będzie inwestycja dla nas niestety nieszczęśliwa, której nie możemy zatrzymać - mówi Karina Koziej z Inicjatywy dla Służewca w rozmowie z portalem Transport Publiczny .

Nowy projekt obejmuje m.in. budowę dwóch jezdni po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, budowę przystanków autobusowych i tramwajowych wyposażonych, budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, budowę kładki dla pieszych, przebudowę trasy tramwajowej,przebudowę kanalizacji oraz ciepłociągu,przebudowę przyłączy,przebudowę linii energetycznych i teletechnicznych, budowę nowego oświetlenia.

- Staramy się, żeby ten kawałek był bardziej miejski. W tym momencie Marynarska, jako tranzytowa droga, rozerwie tę tkankę. Utrudnia przechodzenie mieszkańcom, ponieważ będą kładki zamiast pasów. Ludzie bardzo niechętnie tego korzystają. Odcięcie mieszkańców jednej części Służewca od drugiej nie jest działaniem miastotwórczym przekonuje Koziej.

Projekt obejmuje:

budowę dwóch jezdni po trzy pasy ruchu w każdym kierunku,

skrzyżowania z ul. Wynalazek i ul. Postępu w formie skrzyżowań na prawe skręty z pasami włączeń i wyłączeń,

budowę przystanków autobusowych i tramwajowych wyposażonych w wiaty przystankowe,

budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych,

budowę bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w formie kładki,

przebudowę trasy tramwajowej,

przebudowę kanalizacji,

przebudowę ciepłociągu,

przebudowę przyłączy,

przebudowę linii energetycznych i teletechnicznych,

budowę nowego oświetlenia,

Spodobało ci się? Polub nas

Obecnie ul. Marynarska jest ulicą dwujezdniową po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na odcinku od ul. Rzymowskiego do przejazdu nad torami znajdują się trzy skrzyżowania sterowane sygnalizacją świetlną. Po obu stronach są chodniki z przejściami na skrzyżowaniach z ulicami Postępu, Wynalazek i Taśmową. Po stronie północnej biegnie trasa tramwajowa.

Więcej o sprawie pisze  Transport Publiczny .

Więcej o: