Rozpoczyna się budowa Centrum Marszałkowska. W miejscu, w którym stał Sezam

W przyszłym miesiącu rozpocznie się realizacja Centrum Marszałkowska, 10-piętrowego biurowca połączonego z metrem. Pojawi się na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.

O rozpoczęciu prac poinformował Warszawski Serwis Prasowy . Generalnym wykonawcą obiektu została Korporacja Budowlana Doraco.

Spodobało ci się? Polub nas

Rozbiórka starego Sezamu rozpocznie się pod koniec tego roku. Na jego miejscu rozpocznie się budowa 10-piętrowego biurowca połączonego z metrem. Front przeszklonego gmachu będzie przypominać literę "S" i zaoferuje ok. 13,5 tys. m kw. powierzchni usługowej. Jego parter i pierwszą podziemną kondygnację zajmą sklepy, na piętrach wyżek - biura. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking na ponad 100 miejsc.

Centrum Marszałkowska (wizualizacja)Centrum Marszałkowska (wizualizacja) www.bbidevelopment.pl www.bbidevelopment.pl

Całe pierwsze podziemne piętro przypadnie Sezamowi. I właśnie tu znajdą się zielono-żółte kafelki ze starego budynku. - Mozaiki umieszczone zostaną między wyjściem z korytarzy stacji metra Świętokrzyska, a wejściem do sklepu - zapowiada Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development. I podkreśla, że nie wyobraża sobie, że mozaiki mogłyby się nie znaleźć w nowym budynku. - Warszawiacy przywykli do ich widoku - mówi.

Przeszklony gmachu przypominać będzie literę "S" . Jego parter i pierwszą podziemną kondygnację zajmą sklepy, na piętrach wyżej - biura. Z kolei dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking na ponad 100 miejsc. W budynku znajdą się też tarasy z zielenią i ogólnodostępny pasaż im. Witolda Rowickiego.

Centrum Marszałkowska (wizualizacja)Centrum Marszałkowska (wizualizacja) www.bbidevelopment.pl www.bbidevelopment.pl

Projekt realizowany jest wspólnie ze spółdzielnią "Społem" Śródmieście. Całe pierwsze podziemne piętro przypadnie sklepowi Sezam. Znajdą się w nim charakterystyczne zielono-żółte kafelki ze starego budynku. - Mozaiki umieszczone zostaną między wyjściem z korytarzy stacji metra Świętokrzyska, a wejściem do sklepu - mówi metrowarszawa.gazeta.pl Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Biurowiec zostanie oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

Więcej o: