Zabytkowe elementy Prudentiala zniszczone przez robotników? Wyjaśniamy!

W Prudentialu, który jest częściowo chroniony przez Stołecznego konserwatora zabytków, trwa remont. Na profilu Miasto jest Nasze pojawiły się niepokojące zdjęcia, przedstawiające robotników, wrzucających do ciężarówki elementy stalowej konstrukcji. Zastępca Stołecznego Konserwatora uspokaja: "To nic niepokojącego".

Spodobało ci się? Polub nas

Na profilu Miasto jest Nasze pojawiły się niepokojące zdjęcia, przedstawiające robotników, wrzucających do ciężarówki elementy stalowej konstrukcji oraz opis: Czy ostatni element zabytkowy Prudentiala jest właśnie cięty i wywożony na złom?

Dostaliśmy bardzo alarmujące zdjęcia od naszego fana. Ogromny huk zwrócił jego uwagę. Dźwięk czegoś spadającego z ogromnej wysokości. Gdy podszedł bliżej robotnicy pakowali elementy pociętej stalowej przedwojennej konstrukcji do ciężarówki. Gdy zaczął robić zdjęcia robotnicy rzucili się na niego a ciężarówka od razu wyjechała.

PrudentialPrudential Miasto jest Nasze/ Facebook.com Miasto jest Nasze/ Facebook.com

Poinformowaliśmy Stołecznego Konserwatora. Jeśli to się potwierdzi będzie to niewiarygodny skandal. Prutudential wcześniej został wypruty z wnętrz. Wpis chronił oryginalną konstrukcję, która przetrwała hitlerowski ostrzał w trakcie Powstania Warszawskiego. Czy nawet ona nie została uszanowana?"

PrudentialPrudential Miasto jest Nasze/ Facebook.com Miasto jest Nasze/ Facebook.com

- Był dziś tam nasz pracownik. Stwierdzono, że zdemontowane elementy stalowe są z powojennej klatki schodowej. Na te prace inwestor ma pozwolenie. Szkielet budynku (czyli to co jest wpisane do rejestru) nie został w żaden sposób naruszony. Niezależnie od dzisiejszych oględzin jakiś czas temu zleciłem wykonanie kolejnej kontroli prowadzonych prac i stanu obiektu - zapewnił zastępca Stołecznego Konserwatora, Michał Krasucki.

Więcej o: