Największe w Europie centrum kongresowe, 2 hotele, centrum handlowe oraz muzeum. Tak będzie wyglądała Twierdza Modlin!

Centrum kongresowe - największe w Europie, dwa hotele, centrum handlowe, uniwersytet i muzeum to główne elementy projektu zabudowy słynnej Twierdzy Modlin. Koszt inwestycji szacuje się na 1,5 mld zł.

Jak czytamy na portalu  Property News , za przeobrażenie przestrzeni Twierdzy Modlin w nowoczesne Smart City odpowiedzialna jest Grupa Konkret z Poznania, która przygotowała koncepcję nowego masterplanu historycznej Twierdzy Modlin. Przestawi swój projekt podczas prestiżowych targów MIPIM 2016 w Cannes w przyszłym tygodniu.

Spodobało ci się? Polub nas

Koncepcja obejmuje blisko 650 tys. metrów kwadratowych. Twierdza Modlin ma być wielofunkcyjnym obiektem z inteligentnymi rozwiązaniami. Projekt zakłada stworzenie centrum kongresowego - największego w tej części Europy, którego uzupełnieniem będzie hotel dla delegatów oraz hotel butikowy. Powstaną tam ponadto lofty mieszkalne, resort, centrum handlowe, centrum medyczne, wellness, pole golfowe, biura, a także uniwersytet oraz muzeum.

- Pragniemy stworzyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie, dlatego nie śpieszymy się z deklaracją finalnej aranżacji wewnętrznego pierścienia Twierdzy Modlin - powiedziała Property News Paulina Prusiecka, Marketing & Communication w Grupie Konkret. Finalny projekt inwestycji ma zostać zaprezentowany do 2018 roku. Jej koszt szacuje się  na 1,5 mld zł.

XIX-wieczna cytadela w Modlinie to kompleks 37 budynków. Większość z nich zapisano w rejestrze zabytków. To jedna z największych i najlepiej zachowanych fortyfikacji w Polsce.

Więcej o: