Ścieżki rowerowe, kładka przez Wisłę, mieszkania komunalne. Co się zmieni w stolicy w latach 2016 - 2019

We wtorek w ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych inwestycji dla Warszawy. Co zmieni się w stolicy między 2016 a 2019 r.? M.in. przebudowany zostanie Szpital Bielański, powstanie kładka pieszo-rowerowa oraz powstaną nowe budynki komunalne na Wawrze i Ursusie. Na wszystko miasto chce przeznaczyć 400 mln zł.

Spodobało ci się? Polub nas

Już od rana na profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz można śledzić plany inwestycyjne dla Warszawy w latach 2016-2019. Jakich zmian możemy spodziewać się w stolicy?

1. Ma powstać kładka pieszo-rowerowa, o czym pisaliśmy z samego rana, łącząca ulicę Karową na Powiślu z ulicą Okrzei po drugiej stronie Wisły. Budowa kładki ma kosztować 30 mln zł.

Kładka na PragęKładka na Pragę Przykładowy projekt/ materiały prasowe Przykładowy projekt/ materiały prasowe

2. Powstać mają również nowe budynki komunalne w Ursusie i w Wawrze. Budowa w Wawrze ma pochłonąć ponad 37 mln zł z budżetu miasta, w Ursusie - 10 mln.

3. Miasto chce również inwestować w Muzeum Warszawy. Planowany jest program ochrony zabytków, na który ma zostać przeznaczone 15 mln zł oraz modernizacja muzeum (14, 5 mln zł).

4. W planach jest również modernizacja Szpitala Bielańskiego - na tę inwestycję miasto ma przeznaczyć 4 mln zł.

Szpital BielańskiSzpital Bielański Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl Franciszek Mazur/ Agencja Gazeta

5. Do 2018 r. ma również powstać tunel pod torami kolejowymi w Rembertowie. Tunel pod torami ma również powstać w Wesołej (ul. Praskiego Pułku). Ratusz rezerwuje na to 61 mln zł.

6. Oprócz tego w Wesołej ma zostać zbudowana ścieżka rowerowa - przy ul Niemcewicza. Ma kosztować miasto 2 mln zł.

7. Budowa ul. Kłodzkiej oraz oświetlenie ulic Kockiej i Krawieckiej.

8. Budowa nowego wejścia do Warszawskiego ZOO od strony ul. Jagiellońskiej.

Jak poinformowała prezydent miasta na konferencji prasowej, prawdopodobnie przełożona zostanie realizacja inwestycji na Torze Łyżwiarskim Stegny ze względu na brak środków.

Więcej o: