Wielkie zmiany na Pradze Południe. Na Ostrobramskiej powstaną wieżowce

Zagospodarowany ma zostać rejon od ulicy Poligonowej do Trasy Siekierkowskiej i od Ostrobramskiej do ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Co ma powstać? Między innymi kilka wieżowców. 1/3 tego rejonu przewidziana jest pod zabudowę.

Spodobało ci się? Polub nas

Portal  ipragapoludnie.pl informuje o planach zagospodarowania ulicy Ostrobramskiej i okolic. Mowa o terenach przemysłowych i również o miejscach, gdzie aktualnie znajdują się ogródki działkowe. - Szykują się wielkie zmiany. Dosłownie wielkie, bo w planach jest wybudowanie w tym rejonie Pragi Południe wielu wieżowców - piszą na stronie.

1. Zostanie zarezerwowane miejsce pod stację III linii metra.

2. Parking przy ulicy Poligonowej przewidziany jest pod zabudowę usługową, handlową lub biurową.

3. Pod zabudowę przewidziane są również okolice skrzyżowanie ul. Ostrobramskiej z ul. Fieldorfa - mają powstać 40 metrowe budynki, jeden mieszkaniowy, drugi biurowy.

4. Mają powstać biurowce na terenie parkingu przed Atrium Promenada - pomiędzy Atrium Promenada a Leroy Merlin oraz na terenie parkingu przed Leroy Merlin.

5. Przedłużona ma zostać ul. Radziwiłłówny i połączyć się z planowaną trasą Olszynki Grochowskiej. Po prawej stronie Wisły powstaje już najwyższy wieżowiec po prawej stronie Wisły - Aura Sky.

6. Zlikwidowane zostaną ogródki działkowe Kolonii Gocławskiej przy Trasie Siekierkowskiej. Jak informuje portal, z 7,5 hektara zostanie 2,5. Powstaną w tym miejscu również wysokie (nawet 85 m) wieżowce.

7. Ogródki działkowe Perkuna pozostaną terenem zielonym. Jak informuje portal, pod zabudowę przeznaczony jest teren wzdłuż ogródków i ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na samych ogródkach działkowych maja powstać trasy pieszo rowerowe.

- parkingu przed Leroy Merlin,

Więcej o: