Są decyzje wojewody w sprawie budowy II linii metra. Prace mogą ruszyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy

- Metro Warszawskie może przystępować do wstępnych prac, związanych z rozbudową centralnego odcinka II linii metra. Dotyczy to stacji na Targówku i wentylatorni. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał pierwsze decyzje, dotyczące pozwolenia na budowę - informuje PAP.

Spodobało ci się? Polub nas

"Miasto stołeczne Warszawa może rozpocząć prace przy rozbudowie II linii metra. Dwie decyzje - o pozwoleniu na budowę stacji C18 na Targówku, przy ul. Trockiej oraz wentylatorni - wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Mają rygor natychmiastowej wykonalności" - napisała w komunikacie rzeczniczka wojewody.

Miasto złożyło już siedem wniosków o wydanie pozwoleń na budowę pięć kolejnych jest aktualnie rozpatrywanych. Najprawdopodobniej konkretne decyzje zostaną wydane w ciągu następnych kilku tygodni.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostaną sfinalizowane umowy z wykonawcami rozbudowy. Spółka Metro Warszawskie twierdzi, że potrzebne są najpierw wszystkie pozwolenia.

W 2019 roku powinno powstać sześć kolejnych stacji metra. Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2).

Jak informuje PAP, pod koniec października Metro Warszawskie wybrało firmy, które rozbudują centralny odcinek II linii metra o kolejnych sześć stacji.

To turecka firma Gulermak, która ma wybudować trzy stacje w kierunku Bemowa, a włoska Astaldi trzy w kierunku Targówka. Pierwsza z nich, jak informuje PAP, wyceniła swoje usługi na 1,1 mld zł, a druga na 1 mld zł. Obie firmy wcześniej tworzyły konsorcjum, które zbudowało centralny odcinek II linii metra.

Jak informuje IAR prace mogą ruszyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Więcej o: