Warsaw Spire już z iglicami. Zobacz spektakularną akcję montażu na wysokości ponad 200 m! [WIDEO]

Na dachu Warsaw Spire zamontowane zostały dwie 40-metrowe iglice. Wraz z nimi kompleks przy placu Europejskim osiągnął swoją docelową wysokość 220 metrów! Flagowy projekt Ghelamco Poland zostanie oddany do użytku już w maju tego roku.

Warsaw Spire jest największym co do powierzchni oraz najwyższym budynkiem biurowym w kraju. Został zwieńczony dwiema spektakularnymi iglicami. Każda z nich mierzy 40 metrów, czyli tyle co 13-piętrowy budynek i waży aż 25 ton.

Iglice o średnicy 1,8 metra u podstawy w całości zbudowane są ze stali konstrukcyjnej. Maszty pełnią funkcję architektoniczną, dodając biurowcowi strzelistości. Dodatkowo będzie na nich zainstalowane oświetlenie przeszkodowe.

 

- Montaż tak potężnych iglic był skomplikowaną operacją logistyczną, wymagającą użycia specjalistycznego sprzętu, w tym helikoptera - informują przedstawiciele Ghelamco Poland.

Warsaw SpireWarsaw Spire Warsaw Spire Warsaw Spire

Każdy maszt, jak wyjaśniają, został podzielony na 12 segmentów. - Elementy, jeden po drugim, były podnoszone helikopterem z placu rozładunkowego, podniesione powyżej dachu budynku i precyzyjnie opuszczane na odpowiednie miejsce - czytamy w informacji prasowej.

Spodobało ci się? Polub nas

- Operacja została podzielona na 2 fazy. Pierwsza miała miejsce na początku stycznia, druga została zakończona w dniu wczorajszym i budynek osiągnął docelowe 220 metrów wysokości - dodają.

Warsaw SpireWarsaw Spire Warsaw Spire Warsaw Spire

Oddanie do użytku całości kompleksu Warsaw Spire i otwarcie placu Europejskiego już w połowie maja.

Więcej o: