Prokurator zamknął śledztwo w sprawie pożaru Mostu Łazienkowskiego. Za dwa tygodnie poznamy decyzję

Porkuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowała metrowarszawa.pl o zamknięciu śledztwa w sprawie pożaru Mostu Łazienkowskiego. - W terminie do dwóch tygodni poznamy decyzję prokuratora - powiedziała Renata Mazur.

Jak poinformowała w rozmowie z metrowarszawa.pl Renata Mazur, w ocenie prokuratora, przeprowadził on wszystkie niezbędne czynności i zbadał wszystkie dowody w sprawie pożaru Mostu Łazienkowskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

- Pod koniec ubiegłego tygodnia wpłynęła ostateczna opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, która opierała się na całokształcie materiału, został przeprowadzony eksperyment procesowy w ramach śledztwa, zostali przesłuchani wszyscy świadkowie. Prokurator uznał, ze nie ma już możliwość dalszego dowodzenia. W tej chwili prokurator podejmuje decyzję czy śledztwo zostanie umorzone. Poznamy ją w terminie do dwóch tygodni - poinformowała Renata Mróz z biura prasowego Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Nie oznacza to, jak piszą niektóre media, że śledztwo już zostało umorzone. Wszystko wskazuje jednak na to, że tak właśnie się stanie.

Pożar mostu wybuchł w nocy z 14 na 15 lutego 2015 roku. Strażacy przez dwanaście godzin gasili pożar. Praca biegłego od spraw pożarnictwa trwała przez kolejne cztery miesiące. W zabezpieczonych na pogorzelisku próbkach biegły odnalazł między innymi terpeny, czyli związki wchodzące w skład łatwopalnej terpentyny. Mogło to sugerować podpalenie. Ale tylko sugerować. Ostatecznych przyczyn pożaru nie udało się jednak wskazać.

Most Łazienkowski remontowano kilka miesięcy. Został ponownie otwarty 28 października, po 199 dniach.

Więcej o: