Otwarcie Dworca Zachodniego już w tę środę. "Pasażerowie będą mogli korzystać z dworca od godziny 10:00"

Już w środę 9 grudnia otwarcie nowego Dworca Zachodniego. - W tej chwili wprowadzają się ostatni najemcy. Pasażerowie będą mogli korzystać z dworca od godziny 10:00 - informuje biuro prasowe PKP.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak poinformowało PKP, w tej chwili wprowadzają się ostatni najemcy. Lokale komercyjne pojawią się w holu dworca, na poziomie -1. Pasażerowie znajdą tam restaurację szybkiej obsługi wraz z kawiarnią McDonald's, księgarnię Matras oraz kantor. Artykuły pierwszej potrzeby będą dostępne w saloniku prasowym Relay. Cała powierzchnia komercyjna na nowym dworcu zajmie ok. 440 mkw.

Dworzec Zachodni WarszawaDworzec Zachodni Warszawa materiały PKP materiały PKP

Dworzec Zachodni WarszawaDworzec Zachodni Warszawa materiały PKP materiały PKP

- Warszawa Zachodnia dołącza do grona dworców "premium" - mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. - Dzięki odpowiednim działaniom, udaje nam się podnieść poziom wynajmu powierzchni w obiektach tej kategorii. Obecnie wynosi on już 93% - dodaje.

Dworzec Zachodni WarszawaDworzec Zachodni Warszawa materiały PKP materiały PKP

Oprócz oferty handlowo-usługowej, podróżni będą mieli do dyspozycji przestrzeń z wygodny mi miejscami siedzącymi. Podstawowe funkcje związane z obsługą pasażerską zapewni 6 okienek kasowych oraz biletomaty, które zostaną zlokalizowane w wydzielonej do tego części obiektu.Do dyspozycji podróżnych będą również skrytki bagażowe oraz bankomaty. Na zewnątrz pojawi się parking typu kiss&ride oraz stojaki dla rowerów.Podróżni będą mogli skorzystać z nowego dworca już pod koniec roku. W tym samym czasie udostępnione zostaną również lokale komercyjne.

Więcej o: