Dodatkowy pas do skrętu w lewo z Belwederskiej w Spacerową. Co jeszcze? Trwa duży remont na Sielcach

- Do końca roku przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Belwederskiej z Dolną/Chełmską, Nabielaka i Spacerową/Gagarina. Światła na tych skrzyżowaniach są jednymi z najstarszych w Warszawie. Przy okazji wprowadzimy szereg korekt w organizacji ruchu - informuje ZDM. Co dokładnie się zmieni?

Spodobało ci się? Polub nas

Na Sielcach mieszkam od dwóch lat. I od tych dwóch lat zastanawiam się, dlaczego na przejściu dla pieszych przy Parku Promenada i ulicy Ludwika Nabielaka nie ma przycisków sygnalizacji świetlnej. Przejście niewielkie, a na zielone czekać trzeba całą wieczność. Teraz już wiem - światła te pochodzą jeszcze z XX wieku. Na szczęście ZDM postanowił zrobić z tym porządek. I nie tylko na tym przejściu dla pieszych.

Remont na SielcachRemont na Sielcach metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Ale, jak się okazuje, przyciski i nowe sygnalizatory świetlne to dopiero początek zmian przy ulicy Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu Dolnej, Chełmskiej, Sobieskiego oraz Spacerowej, Belwederskiej i Gagarina. ZDM ma zamiar wprowadzić szereg korekt w organizacji ruchu.

Zostanie przede wszystkim dobudowany dodatkowy pas do skrętu w lewo z Belwederskiej w Spacerową, a wylot ul. Spacerowej w kierunku centrum będzie zawężony do 2 pasów. Jak widać, ZDM reaguje w końcu na to, co i tak dzieje się od wielu lat na tym skrzyżowaniu - sama byłam wielokrotnie świadkiem, jak samochody skręcają w lewo w Spacerową z pasa na wprost (aby uniknąć stania w długim korku, który tworzył się na jednym pasie na do skrętu w lewo).

Remont na SielcachRemont na Sielcach ZDM ZDM

Ponadto, jak informuje ZDM, zawężony zostanie też wlot ul. Chełmskiej (z 3 do 2 pasów), co pozwoli wydłużyć pas do lewoskrętu w kierunku Wilanowa. Dodatkowo, jezdnia ul. Sobieskiego w stronę Wilanowa zostanie zwężona do 3 pasów ruchu, dzięki czemu piesi zyskają więcej miejsca na oczekiwanie przed przejściem przez ulicę.

Remont na SielcachRemont na Sielcach Belwederska/Chełmska/Dolna/ metrowarszawa.pl Belwederska/Chełmska/Dolna/ metrowarszawa.pl

Remont na SielcachRemont na Sielcach metrowarszawa.pl

metrowarszawa.pl

Na jezdni w kierunku centrum zostanie ponadto wydłużony buspas - od Chełmskiej do Nabielaka. Na wszystkich skrzyżowaniach powstanie komplet przejazdów dla rowerów, zbudowane zostaną oraz łączniki pozwalające na wjazd/zjazd rowerem na jezdnię ul. Spacerowej, Gagarina i Chełmskiej.

Remont na SielcachRemont na Sielcach metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

ZDM już remontuje drogę dla rowerów i chodnik po zachodniej stronie jezdni, na całym odcinku od Bagateli do Dolnej. Chodniki zyskują nową nawierzchnię z płyt, zaś droga rowerowa - z asfaltu. Wreszcie ktoś pomyślał o osobach na deskorolkach!

Remont na SielcachRemont na Sielcach Ulica Nabielaka/ metrowarszawa.pl Ulica Nabielaka/ metrowarszawa.pl

Remont na SielcachRemont na Sielcach metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

ZDM układa również nowy chodnik tuż przy Parku Promenada oraz przy ulicy Nabielaka - ponownie reaguje na to, w jaki sposób przemieszczają się piesi, którzy często sami wyznaczają sobie drogi (w miejscu, w którym już jest chodnik, jeszcze przed kilkoma dniami była ścieżka wytyczona przez pieszych na piachu).

Jak informuje ZDM, prace budowlane mają potrwać trzy miesiące, czyli remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Więcej o: