Na Targówku zlikwidują ogródki działkowe, żeby wybudować parking dla klientów bazaru

Ratusz wydał warunki zabudowy dla nowego targowiska przy ul. Radzymińskiej. Zaplanowano nie tylko likwidację ogródków działkowych, ale i 7-metrowe reklamy.

Spodobało ci się? Polub nas

Do dokumentu określającego kształt przyszłego bazarku u zbiegu ul. Fantazyjnej i Radzymińskiej dotarł serwis targowek.info . I jak donosi w miejscu ogródków działkowych ma pojawić się parking. - Jak ratusz chce się pozbyć działkowców? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że od czterech lat nie potrafi wynegocjować z innymi działkowcami dojścia do stacji Wilno - budowę chodnika skutecznie blokuje 12 właścicieli ogródków. W przypadku bazarku nie ma czasu na żmudne negocjacje. Budowa metra ma się zacząć w połowie przyszłego roku i wtedy musi być wolny plac przy Trockiej. Grozi nam zatem bazarek bez parkingu - czytamy w informacji .

Serwis zwraca też uwagę na architekturę bazarku. - Urzędnicy dopuszczają  wysokość górnej krawędzi dachu "łącznie z konstrukcją pod baner reklamowy" na 5 m, a w narożnikach bazaru nawet do 7 metrów! Zwykły pawilon ma wysokość około 2,5 metra. Reszta to będą reklamy - pisze serwis, komentując inwestycję: - To sporo wyjaśnia, skąd upór, żeby robić bazarek na Zaciszu, a nie na wolnej działce przy Trockiej, tuż obok obecnej lokalizacji. Na gigantycznych banerach wzdłuż ruchliwej Radzymińskiej na pewno ZGN zarobi więcej niż przy Trockiej.

Sprawa dotyczy przeprowadzki bazaru, istniejącego od 20 lat przy ul. Trockiej. Przeciwko nowej lokalizacji targowiska protestowali nie tylko sami kupcy, ale i mieszkańcy Zacisza, których domy położone są w sąsiedztwie miejsca nowego bazaru.

Więcej o: