Dizajnerskie lampy stanęły na Dworcu Centralnym. "Estetyzacja dworca" trwa!

Na Dworcu Centralnym w Warszawie praca wre. Remont już na półmetku. Hala główna powoli zmienia się nie do poznania - do końca roku ma być jeszcze lepiej! Nowe kondygnacje, nowa powierzchnia handlowo usługowa i nie tylko. Na warszawiakach wrażenie robią przede wszystkim dizajnerskie białe lampy.

Spodobało ci się? Polub nas

Prace budowlane na Dworcu Centralnym pod hasłem "Estetyzacja Dworca Centralnego" rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Hala główna powoli przechodzi metamorfozę - szklane kubiki wybudowane w 2012 roku zastępują lokale handlowo-usługowe. Na hali pojawiły się już wysokie, nowoczesne, białe lampy.

Wkrótce powstanie również antresola, na którą z poziomu "0" będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Zmienia się również galeria zachodnia wraz z dojściem do stacji WKD Śródmieście, i część galerii północnej. Dodatkowo lokale na galerii zachodniej zostają przenoszone na jedną stronę, dzięki czemu będzie więcej miejsca w podziemnych korytarzach.

W czasie remontu na dworcu pojawią się znaki, które wskażą drogę podróżnym. Informacją mają służyć pracownicy PKP.

Trwają również prace wymiany szklanej elewacji dworca. Mają zakończyć się już w tym roku.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2015. Na poprzednią modernizacją i czyszczenie Centralnego przed Euro wydano ok. 60 mln zł.  Koszt "estetyzacji dworca" wyniesie ok. 19,5 mln zł.

Więcej o: