Za miesiąc otwarcie nowego centrum handlowego. Na Placu Vogla trwają prace wykończeniowe

Na Placu Vogla trwają prace wykończeniowe. Według planów już za miesiąc ma zostać otwarta galeria handlowa. Największym najemcą są delikatesy Alma, ale swój sklep obok placu planuje również budować Biedronka.

Spodobało ci się? Polub nas

Plac Vogla to jednopiętrowy zespół budynków, który powstaje w Warszawie w obrębie dzielnicy Wilanów w otoczeniu ulic Vogla, Sytej, Łokciowej, Zaściankowej. Budowa budynków wystartowała w marcu 2015.

Jak informuje Gazeta Wyborcza , otwarcie Placu Vogla zaplanowane jest na 22 października. Bryła jest już gotowa, trwają prace wykończeniowe.

Plac VoglaPlac Vogla materiały inwestora materiały inwestora

Powierzchnia handlowa tych obiektów będzie równa 5000 metrów kwadratowych. Projektantami budynku są architekci z pracowni Arch Magic, jego konstrukcją zajmuje się firma Erbud z Warszawy, natomiast inwestorem jest firma Ghelamco Poland z Warszawy. Niedaleko stoją Apartamenty Zaściankowa, Apartamenty Syta 122 oraz Osiedle Zaściankowa.

Powierzchnia handlowa Placu Vogla będzie równa 5000 metrów kwadratowych. Projektantami budynku są architekci z pracowni Arch Magic, jego konstrukcją zajmuje się firma Erbud z Warszawy, natomiast inwestorem jest firma Ghelamco Poland z Warszawy. Niedaleko stoją Apartamenty Zaściankowa, Apartamenty Syta 122 oraz Osiedle Zaściankowa.

Jak informuje GW, największym najemcą są delikatesy Alma, które zajmą 1,5 tys. m kw. Oprócz delikatesów pojawi się również drogeria Rossmann, salonik prasowy Kolportera, sklep mięsny Wierzejki, sklep wielobranżowy Pepco i salon fryzjersko-kosmetyczny Lok&Roll.

Plac VoglaPlac Vogla materiały inwestora materiały inwestora

Swój sklep chce budować w okolicach placu również Jeronimo Martins. Kolejna Biedronka ma powstać od strony ul. Sytej i obsługiwana będzie przez nową ulicę, stanowiącą przedłużenie Vogla. Inwestor, jak informuje GW, ma już pozwolenie na budowę, ale terminów nie zdradza.

Więcej o: