Plac i parking podziemny przed Pałacem Kultury. Są szanse na uporządkowanie placu Defilad!

W rejonie placu Defilad ma powstać centralny plac miasta z podziemnym parkingiem. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i przetargowej - informuje portal www.transport-publiczny.pl.

Spodobało ci się? Polub nas

Są szanse na uporządkowanie nieprzyjaznego mieszkańcom Warszawy placu Defilad . Jak informuje portal www.transport-publiczny.pl , Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przetargowej dla budowy placu miejskiego przed Pałacem Kultury i Nauki wraz z parkingiem podziemnym i zbiorczym kanałem dla instalacji technicznych.

Plac przed Pałacem

Jak będzie wyglądał plac? Jak poinformował portal wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, plac będzie wyrównany względem poziomu ulicy Marszałkowskiej, a uskok zostanie przesunięty pod Pałac Kultury i Nauki. Oznacza to, że dotychczasowa trybuna honorowa z czasów PRL -owskich defilad zniknie.

W przyszłości na placu mają się odbywać różne imprezy masowe. Nie będzie to więc zielony skwer. Jóźwiak poinformował, że plac powinien grać kostką czy oświetleniem. W centralnej części placu przewidziano również zespół fontann.

Nowe Centrum Warszawy

Zamówienie, jak informuje portal www.transport-publiczny.pl, wchodzi w skład projektu pod nazwą "Zagospodarowanie Nowego Centrum Warszawy". Założeniem jest poddanie kwartału ograniczonego ulicami Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie - Marszałkowska - Królewska wraz z przyległościami (w tym pl. Defilad) procesowi odnowy. Cel jest oczywisty - sprawienie, by przestrzeń w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w Warszawie była bardziej przyjazna dla mieszkańców oraz atrakcyjna użytkowo i usługowo.

Elementem zagospodarowania przyległości jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej, kolejnym elementem jest kanał techniczny, plac centralny z parkingiem podziemnym w rejonie pl. Defilad, a ostatnim - zagospodarowanie pierzei od strony Alej Jerozolimskich rejonie Dworca Śródmieście.

Więcej o: