W Miasteczku Wilanów powstanie ogromne kino! "Będzie jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek"

Spółka Cinema City zdecydowała się na wynajem 3 400 mkw. w Galerii Wilanów, gdzie otworzy nowoczesny kompleks kinowy.

Spodobało ci się? Polub nas

Globe Trade Centre (GTC) podpisało z Cinema City wiążącą umowę najmu 3,4 tys. mkw powierzchni pod kompleks kinowy na 12 sal w Galerii Wilanów w Warszawie.

"Zobowiązaliśmy się dostarczać klientom Galerii Wilanów najlepszą ofertę rozrywkowo-handlową, w której nowoczesne kino pełni istotną rolę. Cinema City International jest jednym z kluczowych najemców, którzy w dużym stopniu decydują o atrakcyjności oferty rozrywkowej w centrum handlowym" - powiedział Chief Investment Officer w GTC Jacek Wachowicz, cytowany w komunikacie.

Galeria Wilanów to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe, które powstanie na warszawskim Wilanowie. Projekt galerii powstał w pracowniach pracowni architektonicznych APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur.  Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 000 m kw.

W galerii znajdzie się około 250 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu i na dachu galerii. Wśród najemców są już: Carrefour, H&M, Grupa LPP i wiele innych.

Jak pisaliśmy wcześniej w metrowarszawa.pl , Cinema City powstanie również w Galerii Północnej na Białołęce. Oba projekty, Galeria Północna i Galeria Wilanów, znajdują się w końcowych etapach przed przystąpieniem do prac budowlanych. Wnioski o pozwolenie na budowę dla obu obiektów zostały już złożone.

"Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w gronie najemców Galerii Północnej i Galerii Wilanów. Szczególną dumę budzi w nas możliwość ogłoszenia, że kina w obu galeriach handlowych będą zaliczać się do naszych najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek. Pojawienie się Cinema City na Białołęce i w Wilanowie stwarza wspaniałą okazję dotarcia do nowych odbiorców i klientów z naszą ofertą. Jestem przekonany, że Cinema City doskonale uzupełni silną ofertę najemców, którą GTC przewidziało dla obu projektów. To pozwoli na stworzenie bazy handlowo-rozrywkowej, która odpowie na potrzeby mieszkańców Białołęki i Wilanowa" - powiedział Mooky Gredinger, Prezes Cineworld plc.

Więcej o: