300 metrowy wieżowiec przy Chmielnej? Ma być wyższy od Pałacu Kultury i Nauki

Najwyższy w Warszawie budynek, którego powierzchnia wyniosłaby prawie 200 tys. mkw znajdzie się w samym centrum miasta, przy ul. Chmielnej 69, w pobliżu Złotych Tarasów.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak podaje serwis Eurobuildcee w stołecznym ratuszu trwa właśnie postępowanie o wydanie warunków zabudowy dla inwestycji, która miałaby 230 metrów wysokości. Natomiast z iglicą przekroczyłaby 300 metrów wysokości. Dla przykładu: najwyższy (póki co) budynek w Warszawie Pałac Kultury i Nauki mierzy 237 metrów (licząc iglicę).

Projekt budynku biurowego z usługami, z garażem podziemnym i połączeniem podziemnym z dworcem PKP opracowuje brytyjska pracownia Foster+Partners. Jego budowa miałaby rozpocząć się w przyszłym roku. Póki co ze względu na toczące się postępowanie administracyjne firma HB Reavis nie zdradza szczegółów dotyczących projektu kompleksu. Jednak to nie jedyne budynki słowackiego dewelopera, które pojawią się w pobliżu, inwestor uzyskał już zgodę na 143 metrowy gmach. Na sąsiednich działkach planowane są również dwa wieżowce o wysokości 81 m i 103 metrów.

Więcej o: