85-metrowiec powstanie po prawej stronie Wisły. Będzie to najwyższy budynek na Pradze

Nowa inwestycja powstanie przy ul. Ostrobramskiej na Pradze-Południe. Budynek będzie miał 25 pięter i ponad 550 mieszkań. Jego budowa rozpocznie się pod koniec tego roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Budynek stanie na rogu Ostrobramskiej i Marii Rodziewiczówny w miejscu, gdzie do niedawna parkowały samochody. Po drugiej stronie ulicy znajduje się market budowlany Leroy Merlin, a w pobliżu także Centrum Handlowe Promenada. Za nową inwestycję odpowiedzialna jest firma deweloperska Mill-Yon, która wcześniej zbudowała osiedle w Miasteczku Wilanów.

Wieżowiec Aura Sky ma powstać przy OstrobramskiejWieżowiec Aura Sky ma powstać przy Ostrobramskiej Fot. materiały prasowe Taki budynek mieszkalny powstanie na Pradze Południe, widok od ul. Ostrobramskiej, fot. materiały prasowe

W sumie powstaną trzy budynki. Będą tworzyć osiedle przypominające kształtem literę U z wewnętrznym ogrodem. Najwyższy obiekt będzie miał 26 kondygnacji. Ta wysoka wieża stanie u zbiegu Ostrobramskiej i Marii Rodziewiczówny. Ośmiopiętrowy budynek znajdzie się bliżej kościoła i pętli autobusowej, a od ulicy Ostrobramskiej zbudowany zostanie 4-piętrowy budynek.

Wieżowiec Aura Sky ma powstać przy OstrobramskiejWieżowiec Aura Sky ma powstać przy Ostrobramskiej materiały prasowe Tak będzie wyglądał wewnętrzny, zamknięty i monitorowany ogród, fot. materiały prasowe

W parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe, a nad nimi 575 mieszkań: od jednopokojowych kawalerek (30-metrowe), przez dwu- i trzypokojowe po 130-metrowe luksusowe apartamenty (wysokie na ponad 3 metry) z tarasami. Pod ziemią wybudowany zostanie parking dla mieszkańców. Inwestor przekonuje, że od 11. piętra z okien będzie się rozciągał widok na całą Warszawę.

Budowa osiedla rusza w grudniu tego roku. Pierwsi mieszkańcy mają się tam wprowadzić w 2017 roku.

Więcej o: