Otwarta przestrzeń publiczna i nowoczesne biura - taki będzie Art Norblin [WIZUALIZACJE]

Ruszają pracę w dawnej Fabryce Norblina - inwestor Capital Park wraz z pracownią PRC Architekci prezentują pomysły na zagospodarowanie części handlowej.

Charakter wnętrz nawiązuje do industrialnej przeszłości budynku i do tej modnej loftowej estetyki będą się musieli dostosowywać najemcy. Połączenie szkła, metalowych detali oraz surowych cegieł tworzy pomieszczenia otwarte, surowe, nowoczesne, zapraszające do ciekawych aranżacji. I choć nie jest to pomysł nowy (podobny styl prezentują obiekty handlowo-usługowe, m.in. w łódzkiej Manufakturze lub w Starej Papierni w Kontancinie-Jeziornej), to trzeba przyznać, że wciąż na swój sposób świeży i atrakcyjny - zarówno dla klientów, jak dla najemców oraz inwestorów.

Art NorblinArt Norblin materiały prasowe materiały prasowe

Koncepcja zagospodarowania części usługowej i handlowej obiektu zakłada stworzenie strefy zintegrowanej z miastem i funkcjonującej przez całą dobę. Dlatego najważniejszym elementem projektu jest tzw. uliczka Norblina, czyli otwarta przestrzeń wypełniona kawiarniami i wyjątkowymi butikami o unikalnym koncepcie handlowym. Ponadto, w obiekcie znajdzie się także galeria sztuki oraz interaktywne Muzeum dawnej Fabryki Norblina, gdzie wyeksponowane zostaną między innymi zabytkowe maszyny i urządzenia niegdyś wykorzystywane w fabryce.

Zespół opracowujący koncepcję Art Norblin, zainspirowany sukcesem działającego od kilku lat BioBazaru oraz trendu slow retail , występującego przede wszystkim w branży spożywczej, dostrzegł ogromny potencjał w przyszłym obiekcie.

Art Norblin - biuraArt Norblin - biura materiały prasowe materiały prasowe

Jak przewiduje inwestor, tak zaprojektowane obiekty będą łączyć w sobie klasyczną powierzchnię handlową, przestrzeń interaktywną, często powiązaną ze sprzedażą internetową.

Art Norblin - Bio BazarArt Norblin - Bio Bazar materiały prasowe materiały prasowe

Charakter wnętrz nawiązuje do industrialnej przeszłości budynku i do tej modnej loftowej estetyki będą się dostosowywać najemcy. Połączenie szkła, metalowych detali oraz surowych cegieł tworzą pomieszczenia otwarte, surowe, nowoczesne, zapraszające do ciekawych aranżacji. I choć nie jest to pomysł nowy (podobny styl prezentują obiekty handlowo-usługowe, m.in. w łódzkiej Manufakturze lub w Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornej), to trzeba przyznać, że wciąż na swój sposób świeży i atrakcyjny - zarówno dla klientów, jak dla najemców oraz inwestorów.

Art Norblin - wizualizacja z lotu ptakaArt Norblin - wizualizacja z lotu ptaka materiały prasowe materiały prasowe

Więcej o: