Widok z Warsaw Spire to chyba najpiękniejsza panorama Warszawy! [WIDEO]

Weszliśmy z kamerą do Warsaw Spire. Budowa tego najwyższego w Polsce wieżowca biurowego ma zakończyć się w 2015 roku. Już dziś możemy stwierdzić, że widok z budynku będzie przepiękny, bo 16 stycznia go sfilmowaliśmy. Sami zobaczcie Warszawę z tej perspektywy.

Warsaw Spire, które wesoło świeci napisem "Kocham Warszawę", ma mieć 220 metrów wysokości. Widok będzie, a właściwie już jest niesamowity. Rozciąga się na najbardziej charakterystyczne dla Warszawy miejsca: Złotą  44, Warsaw Financial Center, PKiN, hotel Marriott, Oxford Tower, plac Zawiszy, hotel Sobieski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Maszt Wolności, rondo Zgrupowania AK Radosław, Babka Tower. Już teraz możecie zobaczyć to wszystko na naszym filmie, nakręcony z 35. piętra, czyli z wysokości 140 metrów nad ziemią.

A jaki jest status prac w Warsaw Spire? W budynku B, który został już oddany do użytku, od stycznia prace w nowym biurze prowadzi pierwszy najemca kompleksu - Unijna Agencja Frontex. Kolejny najemca - BNP Securities Services przeprowadzi się do Warsaw Spire w II połowie 2015 roku. Budynek B, oferujący w sumie 20 000 m2 powierzchni, jest wynajęty już w ponad 90 proc. Bliźniaczy budynek C ma już docelowe 15 pięter. Aktualnie trwają prace murarskie, instalacyjne, przy montażu wind oraz elewacji. Oddanie Budynku C planowane jest na I kwartał 2015 roku. Najwyższy z 3 budynków wchodzących w skład kompleksu - budynek A - ma już 46 pięter (z docelowych 49) i 166 m wysokości. Oddanie 220-metrowego budynku planowane jest na początek 2016 roku.

Więcej o: