Śmiertelny wypadek w Warszawie. Tramwaj potrącił pieszego. Motorniczy miał nie zauważyć i odjechał

Tramwaj potrącił pieszego w Warszawie na alei Jerzego Waszyngtona i jechał dalej, aż został zatrzymany na moście Poniatowskiego. Zdaniem świadków wypadek spowodował śmierć około 40-letniego mężczyzny. Motorniczy miał nie zauważyć zdarzenia. Według nieoficjalnych ustaleń "Gazety Wyborczej" tramwaj ciągnął ciało przez około 70 metrów za przystankiem.

Śmiertelny wypadek wydarzył się w czwartkowy wieczór (9 listopada) w okolicy przystanku Grenadierów na alei Jerzego Waszyngtona w Warszawie. Według doniesień TVN24 mężczyzna został potrącony przez tramwaj

Zobacz wideo Tragedia na placu budowy, przewrócił się żuraw. Jedna osoba zginęła

Warszawa. Tramwaj potrącił mężczyznę. Motorniczy miał odjechać z miejsca wypadku

Wypadek został zauważony przez świadków, którzy przekazali reporterowi Arturowi Węgrzynowiczowi, że tramwaj "potrącił około 40-letniego mężczyznę i odjechał". - Motorniczy miał tego nie zauważyć - sprecyzował dziennikarz. Pojazd został zatrzymany na moście Poniatowskiego. Według nieoficjalnych ustaleń "Gazety Wyborczej" tramwaj miał ciągnąć ciało przez około 70 metrów za przystankiem.

Na miejscu wypadku pojawiły się służby ratunkowe. Potrącony mężczyzna został wyciągnięty spod pojazdu po godzinie 17:00. Obecny wśród nich lekarz stwierdził zgon. - Do śmierci mężczyzny doszło już po opuszczeniu przez niego tramwaju, gdy pojazd ruszył - przekazał "Wyborczej" rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Marcin Dutkiewicz.

Wypadek spowodował czasowe utrudnienia. Policja bada okoliczności

Policja ustala przyczyny wypadku. - Jest to zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu występują utrudnienia w ruchu tramwajowym. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalić przyczyny i przebieg tego wypadku - przekazała st. post. Alina Maciaszek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Warszawski Transport Publiczny przekazał w czwartkowym komunikacie, że w wyniku zdarzenia drogowego pojawiły się utrudnienia w kursowaniu tramwajów 9 i 24. Z tego powodu kursy mogły być chwilowo opóźnione. "Linie 9 i 24 kierunek Centrum zostały skierowane na trasy objazdowe ulicami: Grochowska - al. Zieleniecka - al. Księcia Poniatowskiego. Prosimy na odcinku Wiatraczna - Rondo Waszyngtona o korzystanie z autobusowej linii 521, a na odcinku Kinowa - Rondo Waszyngtona również z linii 158" - napisano w komunikacie. Natomiast na odcinku al. Waszyngtona - Grochowska autobusy linii 135 i 311 zostały skierowane na trasę objazdową i zawieszono do odwołania funkcjonowanie przystanku Grenadierów 01. Sytuacja na drodze już wróciła do normy.

Więcej o: