Policja rozbiła gang, który organizował "mieszkaniówki" w Warszawie

Policja rozbiła gang, który czerpał korzyści z cudzego nierządu. Zatrzymano trzy osoby, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy przestępczej prowadzili swoją "działalność" w ciągu kilku lat w Warszawie. Miesięczny dochód grupy mógł wynieść około 90 tysięcy złotych. Szacuje się, że gang zwerbował kilkadziesiąt kobiet. Funkcjonariusze rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP w Warszawie, zatrzymali 3 osoby.

Zobacz wideo Adam Bodnar: Z CBA należy coś zrobić a IPN powinien się zajmować nieprzestrzeganiem praw człowieka w kontekście edukacji obywatelskiej

Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilku "mieszkaniówkach" w Warszawie mogło "pracować" kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Członkowie grupy organizowali im miejsce pracy, umawiali klientów, wykonywali sesje zdjęciowe, przywozili do klientów, a także zapewniali bezpieczeństwo pracy, w zamian za co kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy. Według śledczych miesięczny dochód mógł wynieść blisko 90 tys. zł. Uzyskane środki finansowe inwestowane były między innymi w nieruchomości znajdujące się na terenie woj. mazowieckiego - czytamy w komunikacie policji

Policja rozbiła groźny gang

W wyniku przeszukań zabezpieczono blisko 40 tysięcy złotych, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pałkę teleskopową oraz luksusowe zegarki. Dwie kobiety i mężczyznę, w wieku od 36 do 60 lat, doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie należące do podejrzanych warte blisko milion złotych.

Więcej o: