Targówek. 26-latka w widocznej ciąży i jej partner nocowali na klatce schodowej

Dzięki sąsiedzkiej wrażliwości i fachowej interwencji strażników rejonowych kobieta w zaawansowanej ciąży, która nocowała na klatce schodowej, trafiła pod opiekę ośrodka pomocy społecznej.

Rankiem 11 października rejonowy strażnik miejski otrzymał telefon od mieszkańców jednego z bloków na Targówku. Zatroskani sąsiedzi informowali, że od pewnego czasu na klatce schodowej nocuje wraz z partnerem, kobieta w ciąży. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Parę młodych ludzi strażnicy odnaleźli na klatce schodowej. Kobieta w wieku 26 lat była w widocznej ciąży. Funkcjonariusze poinformowali o jej sytuacji pracowników lokalnego ośrodka pomocy społecznej i przekonali parę do spotkania z pracownicą tej instytucji.

Zobacz wideo Jak prawidłowo udzielić dziecku pierwszej pomocy?

Jeszcze tego samego dnia oboje zgłosili się do placówki OPS, gdzie zostali objęci programem pomocowym.

Ciężarna mieszkała pod nieosłoniętą wiatą

W ubiegłym roku pisaliśmy o kobiecie w zaawansowanej ciąży, która wraz z partnerem mieszkała pod nieosłoniętą po bokach betonową wiatą przy ul. Myśliborskiej na Białołęce.

26-latka leżała pod starymi kocami, była blada i opuchnięta, jednak twierdziła, że czuje się dobrze, a z dzieckiem jest wszytko w porządku, bo czuła jego ruchy. Straż miejska wezwała jednak karetkę - medycy stwierdzili, że kobieta powinna natychmiast trafić do szpitala. Strażnicy przewieźli do szpitala partnera 26-latki, by mógł jej towarzyszyć. Zaopatrzyli go też w ciepłe ubrania.

Więcej o: